İyi Bir Davet Sofrası Nasıl Olmalıdır?

İyi Bir Davet Sofrası Nasıl Olmalıdır?

Hepimiz sevdiklerimize muhteşem bir davet sofrası kurmak isteriz. Peki ya bunu nasıl yapacağımızı biliyor muyuz? Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik, Daha İyi Yaşam TV için anlattı.  

 İyi bir davet sofrası nasıl olmalıdır, adından da belli olduğu gibi davet sofraları her daim özel sofralardır. Özel sofraları misafirlerinize, ailenize, sevdiklerinize kurabilmenizin en güzel yolu özel eşyalarınızı o güzel sofrada kullanmaktan geçer. işte sizlerde iyi bir davet sofrası kurmak istiyor misafirlerinize sunmak istiyorsanız o zaman çeyizinizdeki ya da dolaplarınızda çok az kullandığınız sadece özel günlerde kullandığınız tabak takımlarınızı ve çatal kaşıklarınızı, bıçak takımlarınızı çıkarmanız gerekir.

İyi bir davet sofrasında birincisi tabak servislerininiz çok düzenli olması gerek ama tabi ki tabaklardan önce önceliğimiz masa örtüsünden başlar iyi bir davet sofrasında yerlere kadar değen uzun, güzel, şık masa örtülerinin olması ve ortasında muhakkak güzel bir çiçeğin olması önemlidir.  Eğer davetiniz özellikle akşam üzeri ya da akşam yapılacak bir davetse mutlaka onu güzel ışıklarla süsleyecek mumlarla dolu olmalıdır. İşte iyi bir davet sofrası özellikleri gerektirir. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı