İpek Tanrıyar ile Moda ve Televizyon Dünyası

İpek Tanrıyar ile Moda ve Televizyon Dünyası

Model, oyuncu, sunucu yaptığı her işte başarılı bir kadın İpek Tanrıyar peki bu başarının sırrı ne Daha İyi Yaşam TV için yanıtladı. 

İpek Tanrıyar ismi çok uzun zamandır hayatımızda bu yolculuk nasıl başladı ve hala bu ismi korumak kolay olmasa gerek bununla ilgili neler söylersin bize? 

Bu işin matematiksel bir denklemi yok sadece işinizi iyi yapmanız önemli bence istikrarı korumak adına benim meslekte 20. yılım şimdi bunu deyince bu kadın 40 yaşında mı acaba denebilir. Ama 16 yaşında başladım 36 yaşındayım bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Çok küçük yaşta başladığım için evet varım. İşimi doğru yaptığım için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığım için hala güzel bir şekilde ilerliyorum. Ben bu mesleği oyuncu olmalıyım model olayım sunucu olayım diye başlamadım hayat beni böyle yönlendirdi geriye dönsem filmi başa sarsam hangi işi yapardım. Kesinlikle yine bu işi yapardım. Ben mesleğimi çok seviyorum.

Festivallerde, özel gece sunumlarında, kurumsal toplantılar da işin hakkını verebildiğimi düşünüyorum. Çünkü benim için iş iş değil, ürün ne olursa olsun bir pazarlama kafanız olmalı bu modellikten zaten böyle başladı. Bir kıyafeti en iyi taşıyabilmek o elbiseyi insanlara aldırtabilmek bu işin pazarlama kısmı o yüzden elbiseyi iyi taşımak zorundasınız.  O elbisenin ruhuna bürünmek zorundasınız. Dolayısıyla bir kurumsal organizasyona sunuma gittiğinizde de o firmanın ürününün bir parçası olmak zorundasınız. O firmayı çok iyi kavramak zorundasınız. Ben hiçbir zaman kağıda bakıp konuşamam ama bana elime tomarlarca kağıt verirler ben onları okurum özünü benimserim ve ya Allah derim. Ve 20 sene böyle geçti…

Bu zamana kadar bir çok TV programı sundun, baktığında keşke bunu ben sunsaydım dediğin bir program oldu mu?
Ben bu güne kadar istediğim bütün programların bir parçası oldum. Bununda en büyük örneği Şahane Pazar  sanırım tam 7 senem geçti. Ve zaten bu kadar başarılı olmamında sebebi diye düşünüyorum. Herşeyin başlangıcı benim için çünkü 2 tane ustanın bir adım arkasında bir canlı yayın nasıl sunulur, bir canlı yayında kriz nasıl kotarılır, bir canlı yayında yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenleri 7 yıl boyunca benim beynime çiviyi çakarcasına öğrettiler. Orda bir adım gerideydim çünkü görevim oydu. İşte geride durarak öğrenmek o başarının sırrıydı bence çünkü hiç birşey bilmeden sizi kamera önüne attıklarında çuvallayabilme olasılığınız çok yüksek. Ben 7 yıllık bir üniversite bitirdim diyorum. O yüzden Şahane Pazar kapısı benim için çok önemliydi o yüzden ordan kazandığım deneyimleri kendi programlarımda da üstüne koya koya bu noktaya kadar geldim. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı