HIFU Nedir, Neden Uygulanır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

HIFU Nedir, Neden Uygulanır? 
Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor;
HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş Yüksek Yoğunlu Fokuslu Ultrason anlamına gelen Ultrason ile cilt gençleştirme yöntemlerinden bir tanesidir. Son zamanlarda sıklıkla tercih etmekteyiz. Özellikle ciltte gevşeme ve sarkma problemi yaşayan hastalarımız arasında. Ameliyatsız yüz gerçe olarakta halk arasında bilinmektedir. Cildin derin tabakası yani derinin dört buçuk mm kadar derinine inerek o bölgede ısı etkisi yaratarak yüzde toparlama ve sıkılaşma yaratmaya çalışıyoruz.
 
HIFU teknolojisinde ultrasonu odaklayarak cilt altında ısı etkisi yaratmaya çalışıyoruz. Boyun, gıdı bölgesi, yanaklar ve alın bölgelerini belli derinliklerde tarayarak, ısı etkisiyle sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlıyoruz. Tek seans olması en büyük avantajı. Etkisi yaklaşık birinci ayda başlıyor ve  altı ay boyunca devam ederek maksimum seviyeye ulaşmaktadır. Toplam etki süresi bir ila bir buçuk yıl sürebiliyor. Birinci yılın sonunda ikinci bir uygulama yapılırsa etkiyi yüzde altmış daha yukarı çıkarabiliyoruz.
 
HIFU uygulaması ameliyatsız yüz germe anlamında hastalarda memnuniyet oluşturan ameliyat ve cerrahi işlemleren uzak duran hastalarımız için sıkça tercih ettiğimiz bir uygulamadır. Yüz dışında bacak, karın ve bel bölgesi için sıkılaşma ve incelme sağlamak üzere on üç mmlik başlıklar kullanarak sıkılaşma ve toparlama sağlayabiliyoruz. Tek sean olması, kişinin sosyal yaşanmına rahatlıkla devam etmesi ve etkisinin uzun sürmesi sebebiyle estetik anlamda oldukça kolaylık sağlayan bir estetik yöntemdir.  

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler

/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html