Hamilelikte Pilates Yapmanın Yararları Nelerdir?

Hamilelikte Pilates Yapmanın Yararları Nelerdir?

Pilatesin son dönemdeki popülerliği malumumuz. Hamilelik süresince de yapılan egzersizlerin oldukça önemli ve faydalı olduğu söylenmekte. Peki her hamile olan pilates yapabilir mi, istediğimiz her  egzersizi yapabilir miyiz, bu önemli bir soru. Hamileliğin kadınlarda çeşitli fiziksel ve hormal değişikliklere sebep olduğunu biliyoruz. Pilatesin bunların giderilmesinde nasıl katkıları var, yararı nedir? Tüm bu merak edilen soruların cevaplarını Personal Trainer Begüm Erdem Daha İyi Yaşam TV için anlattı. 
 
Hamilelikte pilates, kas elastikiyetini, gücünü ve dayanıklılığını arttırır , bu üç önemli nitelik hamilelik süresince alınan kiloyu yani ağırlığı taşımanıza yardımcı olur. Hamilelikte pilates sizi doğum sırasındaki fiziksel strese hazırlar ve bebeğiniz doğduktan sonra tekrar forma girmenizi kolaylaştırır.  

Hamilelik süresince aktif olmak, yani egzersiz yapmak aynı zamanda sırt ağrıslarını, kabızlığı, yorgunluğu ve ödemi azaltır. Böylece sizin kendinizi iyi hissetmenizi, öz farkındalığınızı ve hatta iyi uyumanızı bile sağlar.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı