Hamilelikte Kahve İçilir mi, Zararları Var mı?

Hamilelikte Kahve İçilir mi, Zararları Var mı?

Hamilelikte Kahve İçilir mi, Zararları Var mı?

Kahve Uzmanı - Danışman Yunus Çakmak, Hamilelikte kahve içilir mi zararları var mıdır? Daha İyi Yaşam TV için değerlendirdi;

Hamilelik süreci kadın için belki de en önemli en hassas süreçtir. Bu sebeple beslenmeye, yeme içmeye gereğinden fazla özen göstermek gerekir. Bu süreçte çay, kahve gibi içeceklerin aşırı tüketimi hamile kadın için olumsuz sonuçlar oluşturabilir. Kahve de bulunan kafeinden dolayı hamile kadınların kahve içmesini aşırıya kaçmaları halinde rahatsız edici bir boyuta ulaşaşıp zarar verebileceğini söyleyebiliriz.

Hamilelik döneminde hiç içmemeleri kendileri için oluşacak olumsuz sonuçlarında önüne geçmesini sağlayacaktır. Doğumda ve doğumdan önceki süreçte yan etkileri olabilir. Kafein miktarı etkili olacaktır. Sade kahve içmemeleri gerekmektedir çünkü olumsuz bir şekilde etkilenebilirler. Eğer içilecekse bol sütlü içilmeli çünkü sütün içinde ki kalsiyum ile kahve birleştiği için insanın ve bebeğin kemik gelişiminde annenin kemik gelişiminde bir nebze de olsa etkili olacaktır.

Tabi hiç içmemekte yarar var fakat gerçekten kahve tutkusundan vazgeçemeyen ve bu alışkanlığını bırakamayan anne adayları ille de içmek isterlerse kafeinsiz, bol sütlü kahveyi aşırıya kaçmamak kaydıyla içebilirler. Hem bebeğin gelişimi hem de annenin sağlığı açısından kafein almamaları büyük önem arz ediyor.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı