Fraksiyonel Lazer’in iyileşme Süreci Nasıldır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Fraksiyonel Lazer’in iyileşme Süreci Nasıldır?

Fraksiyonel Lazer’in İyileşme Süreci Nasıldır?
Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor;
Fraksiyonel Lazer uygulamalarında ablatif dediğimiz yani cildin üst tabakasına hasar veren bir uygulama olduğundan dolayı yani soyma işlemi gerçekleştirdiğimiz için  hastalarımız bir iyileşme süreci yaşarlar.

Daha önceki lazer sistemlerine göre deride sağlam adacıklar bulunduğu için iyileşme süreci eskiye göre daha hızlı gerçekleşmekte. Bu süreçte hastalarımızdan istediğimiz kendilerine verilen kremlerin belli aralıklarla kullanılması, güneşten koruyucuların sık sık kulllanılması ve enfeksiyondan korunmak amacıyla ilk 24 saat su değdirilmemesine dikkat ediyoruz. 

İyileşme sürecinde işlemden hemen sonra yarım saat kadar süren bir yanma hissi yaşayabiliyor hastalarımız. Bir saat içinde bu histe azalma oluyor çünkü soğuk hava uygulamasıyla hastalarımızın konforunu sağlayabiliyoruz. 24. saatte genelde oluşan kızarıklığın yerine hafif koyulaşma ve gerginlik hissi alabiliyoruz. Verdiğimiz nemlendirici ve antibiyotik kremlerle bu hissi de rahatlatabiliyoruz. 3 ila 5 gün arasında yavaş yavaş ilk ağız çevresiyle başlayan minik minik soyulmalarla soyulma süreci tamamlanmış oluyor. 

Soyulma sürecinin sonunda hastalarımızı kontrole çağırarak ikinci seansın gerekip gerekmediğini belirliyoruz. İlk seans sonrasında hastalarımızın hissettikleri ciltlerinde bir tazelenme, sıkılaşma, akne ve yara izlerinden yüzde 10 ila 30 arasında bir iyileşme olması. Memnuniyet açısından oldukça başarılı olduğumuz bir uygulamadır.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler