Fraksiyonel Lazer Kimlere, Kaç Seans Uygulanır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Fraksiyonel Lazer Kimlere, Kaç Seans Uygulanır?

Fraksiyonel Lazer kimlere uygulanabilir, kaç seans yapılır, seans aralıkları nedir ?
Tüm bu soruların cevabını Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor;
Fraksiyonel Lazer sistemlerini ciltte estetik anlamda bir çok tedavi endikasyonunda kullanmaktayız. Bizim en çok kullandığımız alanlar anti-aging amaçlı yani; İnce kırışıklıkların, sarkmaların, gevşemelerin tedavisi ilk seçeneğimiz. Bunun dışında gözeneklerin sıkılaştırılması, akne çukurcuklarının tedavisi, yara ve ameliyat izlerinin tedavisi, cildin değişik bölgelerinde hamile sonrası ortaya çıkmış çatlakların daha iyi bir duruma getirilmesi amacıyla kullanmaktayız. 

Her bir endikasyonda sıklığımız ve uygulama aralıkları değişmekle birlikte ortalama 3 ila 6 seans uygulamaktayız. Her bir sean öncesinde hasta lokal anestesi ile uyuşturulur. Lazer atışları ile cildin taranması işlemi gerçekleşir. Bunun sonrasında hafif bir kızarıklık ve arkasından bir yanma hissi oluşabilir fakat bu kısa süren yarım saat kadar süren bir histir bunun dışında hasta sosyal yaşamına devam eder ancak 3-5 gün süre ile ciltte kızarıklık ve minik bir kabuklanma süreci yaşanır. Bunun sonrasında soyulma ve alttan taze cildin gözlendiği bir iyileşme süreci yaşıyoruz.
 
Hastalar iyileştikten sonra ikinci seans için bir ay beklemekteyiz. Akne izleri ve çatlaklarda, yara ve ameliyat izlerinde oldukça başarılı sonuçlar aldığımız bir tedavi yöntemidir.  
 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler