Ev veya Dış Mekan İçin Nasıl Bir Köpek Irkı Önerirsiniz?

Ev veya Dış Mekan İçin Nasıl Bir Köpek Irkı Önerirsiniz?

Evlerde beslenen köpekler ile dış mekanda beslenen köpekler genelde birbirinden farklıdırlar. Dış mekanda bir çok ırkı çok rahat besleyebilecekken ev şartlarında besleyeceğimiz köpeği dikkatli seçmemiz gerekir. Çünkü ev bizim yaşam alanımızdır kendi oturduğumuz alandır burada bize minimum sorun çıkarak ve minimum sorumluluk yükleyecek köpekleri tercih etmeliyiz.

Evde Beslenebilen Köpek Irkları

Evde bakmak için benim tavsiyem tercihen tüy dökmeyen, koku yapmayan ve boyut olarak da çok büyük olmayan köpekleri tercih etmeliyiz. Benim bir numaralı önerim; Maltese ırkı hem tüy dökmemesi hem koku yapmaması hem de tuvaleti kısa sürede öğrenmesiyle ün yapmış köpeklerdir.. Onun yanında yine ona benzer özelliklerde Yorkshire Terrier ve Pomeranian Boo olabilir. Biraz tüy dökmesi fazla olmasına rağmen karakter olarak oldukça iyi olan King Charleslar, biraz inatçı olmasına rağmen tüy dökmeyen koku yapmayan Shih Tzu (Şitsu) tercih edilebilecek diğer ırklardır. Basık burunlu köpekleri sevenler için biraz daha uygun olan Pug (Mops) iki adı olan bu köpek ırkımız aynı şekilde belki biraz daha köpek tecrübesi olanlar için french bulldog da sayabileceğimiz köpekler arasındadır.

Dış Mekanda Beslenebilen Köpek Irkları

Bahçede besleyebileceğimiz köpek ırkı alternatifleri daha fazladır. Golden Retriever ve Labrador Retriever aile dostu olan köpekler ve zekası ve eğitilebilirliği çok iyi olan köpekler. Bir Alman Çobanı hem mükemmel bir bekçi hem de çok iyi bir  aile köpekleridirler.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı