Estetik Dolgu Maddeleri Nerelere Uygulanır?

Estetik dolgu maddelerinin nelerden oluştuğunu ve nerelere uygulandığını merak edenler için Dr. Enis Keskin Daha İyi Yaşam TV için açıkladı!

Estetik Dolgu Maddeleri Nerelere Uygulanır?

Günümüzde medikal ve estetik cerrahiye ilgi giderek artıyor. Güzellik adına yapılan uygulamalar da çeşitlilik gösteriyor. Bunlardan biri de dolgu uygulamaları.

Estetik dolgu maddeleri en sık olarak dudak ve elmacık kemiklerinde, yanak bölgelerindeki çökmelerde ve ağız kenarı çizgileri için kullanıyor.

Gözaltı ışık dolgu hyalüronik asit içeren bir dolgu çeşidi olup, içeriğinde amino asit, mineral ve vitamin barındırır. Bu özellikleri sayesinde göz altında oluşan morluklara ve torbalanmalara ve çökmelere uygulanır. Göz altı dolguları için çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü göz altı bölgeleri oldukça hassas bir alandan oluşuyor.

Estetik dolgu maddelerinden biri de çene dolguları. Çoğu insanın rahatsız olduğu çene küçüklüğü estetik dolgu uygulamaları sayesinde ameliyatsız bir şekilde yapılabilmektedir. Yüz bölgesine uygulanan dolgular çenede olduğu gibi almacık kemiklerinde ve dudaklarda da aynı şekilde uygulanıyor.

Dudak Dolgularının Kalıcılık Süreleri Ne Kadar?

Estetik dolguların kullanım süreleri 6 ay ile 5 yıl arasında. Daha detaylı incelemek gerekirse dolgu maddeleri kalıcı ve yarı kalıcı olarak ikiye ayrılır. Kalıcı olmayan dolgular hyalüronik asit içerikli dolgulardan oluşur.

Detaylı bilgiye videomuzu izleyerek ulaşabilirsiniz,sevgiyle kalın!

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı