Diyetisyen Aslıhan Küçük'ten Sağlıklı Yaşama Dair Öneriler

Diyetisyen Aslıhan Küçük'ten Sağlıklı Yaşama Dair Öneriler

Wellness sohbetlerine hoş geldiniz bu bölümün konuğu Beslenme ve Diyet Uzmanı Aslıhan Küçük…

Neler yapıyorsunuz Aslıhan Hanım?

Ben 7 yıldır beslenme ve diyet uzmanlığı yapıyorum. Başkent Üniversitesi’nden mezun oldum. Şimdi aynı zamanda akademik kariyerime ve iş kariyerime birlikte devam ediyorum. Doktoramı da yapıyorum. Aynı zamanda wellness hizmetinde burada sizinle birlikteyim.

Uzman olarak destek olduğunuz insanlar var, değişimler oluyor hayatlarında. Sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda psikolojik olarak da değişiyorlar. Bu gözlemlediğiniz değişimler nelerdir ?

Yeni bir insan benim için yeni bir hayat demek aslında. Onlarla birlikte ben de çok şey öğreniyorum. Birlikte bir aile oluyoruz aslında, bir bütün oluyoruz. Her an her saniyesinde, mutfağında ya da bir özel anında, yemeğinde, veya bir kutlamasında her koşulda yanındayız. Birlikte bir takım oluşturuyoruz. Bu takımı oluşturabilirsek biz başarıya ulaşabiliyoruz. Amacımız uzun vadede sürdürebileceğimiz bir beslenme biçimi oluşturabilmek. 3*5 gün şu kadar kilo vereyim. Biliyorsunuz yaz geldi, herkeste bir kilo telaşı maalesef. Şunları kesip, kilo vereyim değil.

Miktarları belirleyerek, sürdürebileceğiniz bir forma girdirerek mutfağa girdirerek mutfağa girdiğinizde, şaşırarak değil de bunun yerine şunu yapabilirim diyerek beslenmeyi öğretiyoruz. Bu şekilde aile bireylerine de dokunmuş oluyorsunuz, bir kişiyi görmüşken aslında tüm aileye beslenmeyi öğretiyorsunuz. Alışkanlıkları değiştiğinde daha zinde, daha mutlu yaşadıklarını gördüklerinde ben mutlu onlar mutlu daha mutlu mesut yaşıyoruz diyelim.

Daha fazlası için videonun tamamını izleyebilirsiniz, iyi seyirler : )

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı