Davet Sofrası Trendleri Var mıdır? Nelerdir?

Davet Sofrası Trendleri Var mıdır? Nelerdir?

Hepimiz sevdiklerimize muhteşem bir davet sofrası kurmak isteriz. Çoğu zaman bunu nasıl yapacağımızı bilmeyiz. Hazırsanız iyi bir davet sofrası nasıl kurulur trendleri nelerdir Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik’ten öğrenelim.

Davet sofralarının trendleri var tabi olmaz mı hem de her sene değişen güzel trendleri var. Ama daha öncede dediğimiz gibi çeyizinizde ya da dolabınızda raflarınıza kaldırdığınız tabak çanaklarınızı da kullanabilirsiniz. Ancak her sene olduğu gibi moda da olduğu gibi davet sofralarının da bir trendi var. Tabi ki eğer akşam verdiğiniz bir davetse biraz daha koyu renkten oluşan bir davet sofrası, çok daha şık ve çok daha alıcı bir hal alır. Eğer davetiniz öğlen saatlerinde verdiğiniz davet yemeği ise biraz daha pastel tonları, açık tonları kullanabilirsiniz.

Ama iyi bir davet sofrasında asla çiçekli ürünler kullanılmaz. Yani bir 5 çayı ya da bir kahvaltı ya da sıradan bir akşam yemeği gibi bir sofra asla kurulmamalıdır. İyi bir davet sofrasında her şey oldukça ve oldukça şık olmalıdır.  Bu her dönem trenddir.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı