Cilt Gençleştiren Altın İğne Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Cilt Gençleştiren Altın İğne Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Cilt Gençleştiren Altın İğne Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Cilt güzelliği her kadın için oldukça önemlidir. Cildimizin olduğundan daha genç ve canlı görünmesini kim istemez ki? Günümüzde bunu elde etmek çok da zor değil. Birçok estetik yöntemiyle daha genç ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşmak mümkün. Bunlar arasında son dönemde adını sıkça duyduğumuz ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olan altın iğne tedavisi özellikle anestezi korkusu yaşayan, ameliyat olmak istemeyen, işlem sonrası iş ve günlük hayatına kısa sürede dönmek isteyen kişiler için oldukça uygun bir yöntemdir. Peki altın iğne tedavisini yaz aylarında uygulamak mümkün müdür? Dermatolog Uzm. Gül Yıldırım Daha İyi Yaşam için değerlendirdi.

Altın iğne, ameliyatsız yüz germe, cilt gençleştirme ve leke tedavisi olarak da uygulanabilmektedir. Altın iğne tedavisi, cildin derin dermis dediğimiz kolejen tabakanın bulunduğu bölgede radyofrekans enerjisi ile ısı etkisi yaratarak kolejende yenilenme sağladığımız bir tedavi şeklidir. Deri altına ısı verilerek müdahalede bulunulduğundan, derinin kendisini yenilemesi için kollajenler harekete geçmektedir.

Altın iğne radyofrekans sistemi uygulama sırasında cildin üst tabakasında soyulma meydana getirmediğinden, cildin bütünlüğünü bozmadığından dolayı yaz aylarında da rahatlıkla uygulayabildiğimiz bir sistem. Sadece uygulandığı gün bir kızarıklık gözlemlemekteyiz. O gün için bir güneş koruyucu uygulamasını öneriyoruz. Hastanın günlük yaşamına rahatlıkla devam ettiği ve yaz aylarında rahatlıkla uygulayabildiğimiz bir tedavi yöntemidir.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler