Cilt Gençleştiren Altın iğne Kimlere Kaç Seans Uygulanmalı?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Cilt Gençleştiren Altın iğne Kimlere Kaç Seans Uygulanmalı?

Cilt Gençleştiren Altın İğne Kimlere Kaç Seans Uygulanmalı?

Cildimizin olduğundan daha genç ve canlı görünmesini kim istemez ki? Günümüzde bunu elde etmek çok da zor değil. Birçok estetik yöntemiyle daha genç ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşmak mümkün. Bunlar arasında son dönemde adını sıkça duyduğumuz ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olan altın iğne tedavisini ve nasıl bir süreç izlendiğini Dermatolog Uzm. Gül Yıldırım Daha İyi Yaşam için değerlendirdi.

Altın iğne tedavisi, cildin derin dermis dediğimiz kolejen tabakanın bulunduğu bölgede radyofrekans enerjisi ile ısı etkisi yaratarak kolejende yenilenme sağladığımız bir tedavi şeklidir.

Altın iğne tedavisi problemin derecesine göre değişmekle birlikte, genellikle 3 ila 6 seans uyguladığımız bir tedavi şeklidir. Seans aralıklarını genellikle 1 ay olarak belirlemekteyiz.

Seans sırasında hastanın lokal bölgesel bir enfeksiyonun olmaması, hamilelik gibi bir durumunun olmaması gerekmekte, bunun dışında cildinde problemi olmayan sistemik bir enfeksiyonu olmayan hastalara kolaylıkla uygulayabiliyoruz.

İşlem sonrasında hastada o gün bir kızarıklık göstermekte ancak ertesi gün sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilmektedir.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler