Botoks Uygulaması Nedir?

Daha İyi Yaşam TV’den Merhaba! :)

Botoks hakkında merak ettiklerinizi Kulak Burun Boğaz ve Estetik Uzmanı Betül Cengiz Daha İyi Yaşm’TV’ye anlattı.

Botoks A tipi klostiridyum bakterisinin toksininden oluşan bir madde. Günümüzde botoks çok sıklıkla kullanılıyor.

Botoksun En Önemli İşlevi Nedir?

Botoks uygulamasının en önemli işlevi kasları geçici olarak felç edip kasların kasılmasını engellemesi. Botoks günümüzde kozmetik amaçlı çok sık tercih ediliyor. Ayrıca estetik ve görsel olarak çok kullanılıyor.

Botoks Uygulaması Nerelerde Kullanılır?

Botoks uygulaması göz çevresi kırışıklıkların giderilmesinde, kaş arasındaki sürekli kaş çatmaya bağlı olarak oluşan olukların ve çizgilerin giderilmesinde kullanılır. Botoks maddesi ile oralarda kas geçici olarak engellenir ve kırışıklıklardan uzaklaşılır.

Ayrıca alın çizgileri için de botoks uygulamaları yapılıyor ki alındaki çizgilerin hafifletilmesi sağlanıyor. Eğer kaşlarınız ve göz kapaklarınız çok düşükse yine aynı şekilde botoks uygulaması yapılarak kaş altlarını biraz yukarıya doğru kaldırılması sağlanır. Bunun sonucunda ise göz kapaklarınızda daha yumuşak bir görünüm kazandırır.

Terleme İçin Botoks Yapılır mı?

Günümüzde botoks terleme için de çözüm oluşturuyor. Yaz aylarında ve sürekli devam eden el içi terlemelerinde, koltuk altı terlemelerinde botoks uygulayarak bu tür problemlerden kurtulabilmek mümkün.

Botok uygulaması hakkında sizin merak ettikleriniz neler?

Hangi yaşta nasıl bir estetik uygulaması yaptırmalıyım diyorsanız "Yaş Gruplarına Göre Estetik Tüyoları" yazımızı okumanızı tavsiye ederiz! :)

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı