Botoks Nedir ve Botoks Nasıl Uygulanır?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Botoks Nedir ve Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks nedir ve nasıl uygulanır?
Dermotolog Uzm. Dr. Gül Yıldırım Daha iyi Yaşam TV için anlatıyor;
Botoks Clostridium Botilinum dediğimiz besin zehirlenmelerinden sorumlu bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Genellikle halk arasında yılan zehiri olarak yanlış bir kanı olmasına rağman. Artık herkesin internetten ve sosyal medyadan öğrendiği kadarıyla yılan zehiri olmadığını artık biliyoruz. 
Botoks uygulamaları genellikle mimik kırışıklıkları dediğimiz kaşımızı çattığımızda kaşlarımızı kaldırdığımızda ya da gülümsediğimizde oluşan kırışıklıkların daha sonra derinleşerek yerleşik çizgi oluşmasını engellemek için yaptığımız etkili anti aging yöntemlerden birtanesidir. 

Genellikle belli periyotlarla yapılmaktadır. Çünkü toksinin etkisi 3 ila 4 ay arasında yavaş yavaş azalarak kaybolmaktadır. Yeniden kas aktivitelerin yerine gelerek kırışıklıkların belirgenleşmesinin önüne geçmek amacıyla belli periyotlarda uygulayarak kırışıklıklarınderinleşmesinin önüne geçebiliyoruz. Bunun dışında tavşan çizgileri, gülündüğünde oluşan diş etinin göründüğü bağzı durumlarda, ağız çevresinde oluşan asimetrik durumlarda uygulayabiliyoruz. 

Bunun dışında boyundaki platisma dediğimiz kasın aşırı aktivetisinden dolayı oluşan sarkmalarında önlenmesinde nefertiti dediğimiz botoks dediğimiz uygulama ile boyundaki çizgilerinde açılmalarını sağlayabiliyoruz.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler