Başarılı Oyuncu Ruhi Sarı ile Wellness Sohbeti

Başarılı Oyuncu Ruhi Sarı'dan Radikal Kararlar ve Daha İyi Yaşam Önerileri

Wellness sohbetlerinin bu bölümün konuğu baraşırılı oyuncu Ruhi Sarı. Samimi bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Ruhi Sarı özel hayatından projelerine, sağlıklı yaşama önerilerine kadar birçok konuyu Daha iyi Yaşam Tv için değerlendirdi.

Spora vakit ayırıyorsunuz görüyoruz.

Evet aslında bu yeni başladı bende. Aslında hayatımdaki en büyük eksikliğin bu olduğunu spora başlayınca fark ettim. Bundan sonra da çok daha yoğun temponun içinde de vakit ayırmaya dikkat edeceğim.

Yakın dönemde sigarayı bıraktınız, sigarayı bıraktıktan sonra vücudunuzda hissettikleriniz ne oldu?

En büyük yatırımım o oldu kendime, sadece vücudumda değil hayatımın her alanında her şey yüzde yüz değişti. Mesela ilk fark ettiğim şey şu oldu ilk hafta da daha önce almadığım sigara içenlerin kokusunu almak oldu. Ve ne kadar iğrenç bir koku olduğunu anlatamam. Ve bunu görünce etrafımda sigara içmeyene herkesten özür diledim.  Yıllarca ben ne büyük işkenceler çektirmişim meğer. Ne yaparsan yap iğrenç, küllük gibi kokuyorsunuz içmeyin.

Fiziksel olarak şöyle; Nefesim açıldı, altı katı yürüyerek çıkıyorum merdivenle ve nefes nefese kalmıyorum artık ki ben sigarayı bırakalı yıllar olmadı 4-5 ay oldu. Uykum değişti, öksürmüyorum daha mutlu ve sağlıklı hissediyorum kendimi. Yüzüm değişti, cildim değişti. Ben sigarayı bırakırsam sinirli olurum sanıyordum bıraktıktan sonra yumuşadım meğer beni gergin yapan sigaraymış.

Spora başladıktan sonra beslenmenizde değişikler yaptınız mı?

Onu burada öğrendim. Ben beslenmenin ben çok iyi yemek yemekten geçtiğini düşünürdüm. Meyveyi sebzeyi bol bol yemekten geçtiğini sanırdım. Burada neyi yiyip neyi yememem gerektiğini öğrendim. Kilo almaman için 5 öğün yiyip ne kadar nasıl yediğini bilmem gerekiyor bilinçli yapman gerektiğini buradaki spor hocalarından öğrendim.

Wellness hakkında ne düşünüyorsunuz?

O ne demek :)
Wellness : İnsanın mental olarak sağlıklı beslenme ile spor yaparak tamamen iyi bir yaşam şekline geçmesi ve bunu disiplin haline getirip benimsemesi diyebiliriz.
O zaman kaliteli yaşam diyelim o zaman. Çok anlamlı bir şey diyelim kaliteli olunca yaşlanmıyorsunuz yaş alıyorsunuz. Anınızı kaliteli yaşıyorsunuz. En güzel kısım gittiğinde yaşadım diyebilmektir. Bu çok yaşamak demek değildir en az bir bitki kadar kaliteli ve faydalı yaşamak diyebiliriz.

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı