Altın İğne Tedavisi Estetik Alanda Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Konu İle Alakalı Videolar
Konu ile alakalı tüm videoları sizler için derledik.

Altın İğne Tedavisi Estetik Alanda Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Altın İğne Tedavisi Estetik Alanda Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Cildimizin güzelliğimiz oldukça önemli. Cildin güzelliğini, sıkılaşmasını ve daha genç görünmesini sağlayan birçok estetik uygulama olduğunu biliyoruz. Altın iğne tedavisi de bunlardan biri, üstelik ameliyatsız oluşu büyük kolaylık sağlamakta birlikte altın iğneyi cazipte kılıyor. Peki altın iğne tedavisi hangi durumlarda uygulanmalı  Dermatolog Uzm. Gül Yıldırım Daha İyi Yaşam için değerlendirdi;

Altın iğne radyofrekans tedavisi, estetik alanda birçok endikasyonda kullandığımız bir tedavi şeklidir. Burada orda deri tabakası yani kolejenin bulunduğu tabakada ısı etkisi sağlayarak kolejeni tazelemeyi hedefliyoruz. Bu amaçla daha çok gözenek sıkılaştırma, akne izlerinin küçültülmesi ve daha iyi bir duruma getirilmesi, yara ve ameliyat izlerinin daha iyi bir duruma getirilmesi, hamilelik sonrası oluşan çatlaklarda çatlağın durumumun düzgünleştirilmesi gibi endikasyonlarda oldukça sıklıkta kullanıyoruz.

Altın iğne tedavisinde seans aralıkları ayda bir olmak üzere 3 ila 6 seans uygulanmaktadır. Her bir seansta hastalarda yüzde on ila otuz arası bir iyileşme bekliyoruz. Cildin kolejen sentezinin yenilendiği, tazelendiği bir tedavi olması bakımından oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. 

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı

Önerdiğimiz içerikler