Ali İl ile Oyunculuğa Dair

Poyraz Karayel’in sevilen oyuncusu Ali İl ile birlikte sinemadan, diziye uzanan güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

Poyraz Karayel’in kötü ama sevilen adamı olarak da adından sıkça söz ettiren Ali İl kendine ve oyunculuğuna dair bilinmeyenleri Daha İyi Yaşam için açıkladı. O keyifli röportajıagelin birlikte tanık olalım..

Ali İl kimdir? dedik bakın ne cevap aldık..

-1981 İstanbul doğumluyum, Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunuyum. Tiyatro, sinema filmleri gibi alanlarda yaklaşık 15 yıldır uğraşıyorum.

Oyunculuğa başlamadan önce gümrük, kokoreççilik gibi birçok alanda çalışmışsınız. Oyunculuğa nasıl geçiş yaptınız?

-O dönemde birçok işte çalıştım ama mutlu olamadım. Çünkü aradığım işin bunlar olmadığını anladım. Oyunculuğa geçiş serüvenim ablam sayesinde oldu. Ablam sahne, dekor, tasarım bölümüne girmişti bunun bir meslek olduğunu, eğitimi olduğunu o zaman fark ettim. Sınavlara girdim ve amatör çocuk tiyatrolarında oynadım. Eğitim sürecimden sonra tiyatroyla iç içe oldum.

Oynayacağın rolü neye göre belirliyorsun ve kuralların var mı?

Oynayacağım rol içime siniyorsa beni kendine çekiyorsa oynamaya karar veririm. Oyunculuk konusunda öyle bildiğiniz gibi cesur oyunculuğum yok aynı zamanda özel kurallarım da yok.  Sinema ve tiyatroda ise mesleğimin gerekliliği çerçevesinde gerekeni oynamaya çalışırım.

Poyraz Karayel dizisi hakkında neler söylemek istersin? Sence dizinin sevilmesinin nedeni neye bağlı?

Poyraz Karayel dizisinin sevilmesinin nedeni olarak her şeyiyle emek veren insanlar olduğunu belirtebilirim. Bunun dışında senaryosu çok iyi, güzel bir ekiple daha da iyi hale geliyor.

Kötü karakterde olan Sadreddin’i sevebildin mi?

Yaklaşık 70 bölümdür Sadreddin’le dip dibeyim. Yavaş yavaş ona benziyorum çünkü sanıldığı kadar kötü biri değil. Adam öldürmüş olabilir ama dizi karakteri olarak oldukça tatlı biri.

Ali İl’in tüm röportajını videomuzdan keyifle izleyebilirsiniz!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı