Verilen Kiloları Geri Almamak İçin Çözümler

2 dakika okuma süresi

Verilen Kiloları Geri Almamak İçin Çözümler

Sıkı diyetler sonucunda verilen kiloları geri almamak için etkili çözüm önerileri Daha İyi Yaşam’da!

Biliyoruz ki kilo kolay verilmiyor. Birde üstüne verilen kilolar geri alınırsa o kadar diyetin ne anlamı kalıyor ki.. O nedenle Daha İyi Yaşam olarak bunu araştırdık ve verilen kiloların tekrar alınması için etkili çözüm önerilerini yazdık. Sıkı diyetler sonrasında fazla yağlarınız gitmiş ve de kilo vermiş olabilirsiniz. Ancak bunlara uymadığınız takdirde verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alırsınız haberiniz olsun. İşte sizler için derlediğimiz basit ama etkili çözümler..

Verilen Kiloları Geri Almamak İçin Çözümler

Yumurta Yiyin

Verdiğiniz kiloları tekrar almamak için kahvaltıyı kesinlikle atlamamanızı öneririz. Kahvaltınızda ise yumurta mutlaka bulunsun. Çünkü yumurta uzun süre tok kalmanızı sağlayacağından açlık krizlerinizin önüne geçebilir.

Yeşil Çay İçin

Yeşil çay içinde barındırdığı antioksidan özelliği ve kateşinler sayesinde metabolizmanızın hızlanmasına ve de yağ yakmanıza yardımcı olur. Bu nedenle verdiğiniz kilolara tekrar merhaba dememek için yeşil çayı günlük rutininize ekleyin.

kilo

Bol Su İçin

Bol su tükettiğinizde verilen kiloların geri alınmasının önüne set çekmiş olursunuz. Özellikle yemeklerden yarım saat önce su içerseniz bu metabolizmanızın hızlanmasına ve yağ yakmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı Atıştırmalıklara Yönelin

Acıktığınızda kalorisi en yüksek besinleri tercih etmek yerine düşük kalorili yiyeceklere yönelin. Bol yeşillik ve protein ağırlıklı beslenmeniz kilonuzu dengede tutmanıza yardımcı olabilir.

kilo

Yemekleri Uzun Süre Çiğneyin

Çok hızlı yemek yiyen biriyseniz çok çabuk kilo alırsınız. Ancak her lokmayı yaklaşık 25-30 kez çiğnerseniz yemek sürenizi uzatır ve beyne doygunluk sinyali göndermiş olursunuz.

Erken Saatte Yemek Yiyin

Kilo almanın nedenlerinden biri de akşam geç saatlerde yemek yemek. Akşam yemeklerinizi erken saatlerde yediğinizde verdiğiniz kiloları geri almanın önüne geçmiş olursunuz.

Acı Biber Tüketin

Acı biber içerdiği metabolizma hızlandırıcı özelliği sayesinde yağ yakmanıza ve kilo almamanıza yardımcı olur. Öğünlerinizde mutlaka acı biber bulundurun.

kilo

Düzenli Yürüyüş Yapın

Ne yaparsanız yapın spor adına bir aktivite yapmadan verdiğiniz kiloları sabit bırakamazsınız. Bu nedenle günlük olarak yürüyüş yapmaya çalışınki metabolizmanız hızından bir şey kaybetmesin.

Az Şeker Kullanın

Üç beyazdan uzak durun diye boş yere demiyorlar. Kilo almanın en büyük düşmanlarından biri çok şeker tüketimi. Özellikle çay ve kahveyle birlikte tüketilen şeker fark edilmiyor ama çok zararlı. İçtiğiniz çay ve kahveye şeker eklemeyin.

kilo

Verdiğiniz kiloları geri almamak için sizin önerileriniz neler?

En Çok Okunan: İştah Azaltan Süper 5 Besin

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 5
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
Selime
Selime - 03/08/2017 13:14
Merhaba Arkadaşlar, zayıflama çayı aldım. Ve gerçekten zayıflamamda çok faydası oldu tavsiye ederim
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html