Vejetaryen Ünlüleri Tanıyor Musunuz?

2 dakika okuma süresi

Vejetaryen Ünlüleri Tanıyor Musunuz?

Verdikleri bir karar ile vejetaryen olan bu ünlülerin kaçının vejetaryen olduğunu biliyorsunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Yaşadığı ya da gözlemlediği herhangi bir olay neticesinde vejetaryen olmaya karar vermiş bu ünlülerin vejetaryen olduğunu biliyor muydunuz? Tarkan'dan Özge Özpirinçci'ye Leman Sam'dan Nevşin Mengü'ye. Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği bu vejetaryen ünlüler listesine göz gezdirmenizde yarar var :)

Vejetaryen Ünlüler

vejetaryen

Tarkan

Megastar Tarkan, “Ben hayata farklı bakıyorum. Ama bazı gelenekler maalesef değişemiyor, keşke biraz değişse. Haberlerde kurbanlık hayvanları görüp üzülüyorum. Hayvanlar ölümlerini adeta geri sayım gibi bekliyorlar. Keşke daha az hayvan öldürsek.” açıklamasıyla birlikte vejetaryen olduğunu tüm Türkiye’ye duyurmuştu. Vejetaryenlik sürecine ise Kenya’dan döndükten sonra karar verdiği biliniyor.

vejetaryen

Nevşin Mengü

Haber spikeri olan Nevşin Mengü, yaptığı sporlar ve muhalif çıkışları ile de tanınıyor. Etin tadını unuttuğunu ve neredeyse hiç bilmediğini söyleyen Nevşin Mengü’de vejetaryen ünlülerden.

vejetaryen

Pelin Batu

Ciddi bir sağlık sorunu yaşayıncaya dek et tüketmeyen Pelin Batu, New York’ta bir aile dostlarının evinde kuzu eti yendiğini gördükten sonra kuzular ve diğer hayvanlar için üzülmüş hatta bir şiir bile yazmış. Şuan sadece nadiren balık eti ve annesinin yaptığı köfteleri yemekle yetinen Pelin Batu’da vejetaryen ünlülerden.

vejetaryen

Ebru Şallı

Magazin gündemine bomba gibi oturan Ebru Şallı, yaptığı spor ve televizyon programları ile de tanınıyor. Kırmızı et tüketemediği için yaşadığı kaybı folik asit ile dengeleyen Ebru Şallı, yadığı kitaplarda da vejetaryen olduğunu açıkca belli ediyor.

vejetaryen

Şevval Sam

Annesi Leman Sam gibi hayvan hakları savunucusu olan Şevval Sam, hayvansal ürünler tüketmekten kaçınıyor. Ünlü şarkıcı ve oyuncu yaklaşık olarak 18 yıldır vejetaryen.

vejetaryen

Özge Özpirinçci

Glutensiz yaşam formunu gerçekleştiren ünlü oyuncu Özge Özpirinçci aynı zamanda gluten ile birlikte kırmızı ve beyaz eti de hayatından çıkarmış.

Editörün Seçimi: Vejetaryenler İçin Diyet

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html