Uzun Süreli İlişkiler Nasıl Olur?

1 dakika okuma süresi

Uzun Süreli İlişkiler Nasıl Olur?

Kısa süreli ilişkilerden bıktınız mı? O halde uzun süreli ilişkilere yelken açmanın vakti gelmiş olabilir!

Günümüzde öyle eski zamanlardaki gibi uzun ilişkiler kalmadı. Çiftler iyice düşünmeden aşka kapılıyor ya da ilişkide uyum sağlamıyor ve her şey sorun olabiliyor. Hal böyle olunca da ister istemez şiddetli tartışmalar yaşanıyor ve ayrılık kaçınılmaz oluyor.

Kısa süreli ilişkiler yerine aşk ve heyecan dolu anlarınızın hep sürmesini istiyorsanız ilişkinizde bazı fedakarlıkları yapmanız gerekir. Uzun süreli ilişkiler kalmadı demek istemiyorsanız siz siz olun evlilik uzmanlarının bu önerilerine kulak verin.

İşte Uzun İlişkiler İçin Tavsiyeler:

Uzun Süreli İlişkide Güven ve Sorumluluk Olur

Uzun süreli ilişki yaşamak istiyorsanız hayatınızdaki kişiye karşılıklı güven duymanız ve ilişkinizde sorumluluk almanız çok önemli. Partnerinizin beklentilerini bilmeli ve yapabildiklerinizi yerine getirmeli, sizi aşan konuları rahatlıkla dile getirmelisiniz. Böylece ilişkinizde tartışma oluşacak sorunlar oluşmaz.

uzun süreli

Uzun Süreli İlişkide Bireysel Özgürlük Alanı Olur

Birbirinizin hayatına müdahale etmek için varsanız bu ilişkinin uzun sürmesi düşünülemez. İlişkinizde birbirinize bağlı olmanız ne kadar önemliyse birbirinize kısıtlamamanızda o kadar önemli. İlişkide birbirlerine özgürlük tanıyan çiftler daha uzun süreli ilişkiler yaşıyor.

Uzun Süreli İlişkide Zıtlıklar Olur

Boşuna dememişler zıt kutuplar birbirini çeker diye! İlişkinizde illaki aynı düşündüğünüz noktalar olacak ama zıtlıklarında olması gerekir. Eğer her şey de aynı düşüncelere sahipmiş gibi görünmeye çalışırsanız neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamayabilirsiniz.

uzun süreli

Uzun Süreli İlişkide Ortak Gelecek Planı Olur

Eğer uzun süreli bir ilişki hayali içindeyseniz ortak bir hayat planı çizmelisiniz. Ortak hiçbir hayaliniz yoksa siz daha olmamışsınız anlamına gelir. Uzmanlara göre birlikte gelecek planları kurmak ilişkileri güçlendiriyor ve uzun süreli hale getiriyor.

Uzun süreli ilişki için sizin önerileriniz neler?

Editörün Seçimi: İlişkilere Zarar Veren Hatalar

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 5
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
Mehmet
Mehmet - 19/10/2017 07:08
Şimdikilerin istekleri bitmiyor :(
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html