Uzakdoğu Modası Harujaku

1 dakika okuma süresi

Uzakdoğu Modası Harujaku

Şimdi sizler için çok ilginç bir modayı paylaşıyoruz: Uzakdoğu modası Harujaku!

Harujaku Nedir?

Harujaku Japonya sokak modası olarak bilinmektedir. Japonya’nın Tokyo Şehrinde benimsenmeye başlanmış olan bu akım tüm Dünya’da ün salmaya başlamış bir giyim tarzı haline gelmiştir. Harujaku modasına göre değişik tarzda kıyafetler değişik şekilde kat kat olarak kombin edilmektedir. Bu kıyafet modasının tamamlayıcıları bol ve çok fazla renklerde aksesuarlardır. Harujaku modasına ayak uydurmak isteyen genç saçlarını çok uçuk şekillerde yapmalıdır, çılgın saç modelleri kullanmalıdır. Bu gençler ilginç makyajları ile dikkat çekmektedirler.

Uzakdoğu Modası

Japonya gençlerinin hepsi ayrı tarzlara sahiplerdir, Japonya’da tek bir tarz yoktur. Bu harujaku moda akımının doğması da bundan mütevellit olmuştur. Harujaku modasının oluşumuna etki eden gençler batıdan esinlenerek oluşturmuş oldukları tarzlarına geleneksel olan parçalarını da eklemiştir. Uzakdoğu modası Harujaku’nun ortaya çıkmasında özgürlük bilinci ve deneysellik vardır. Böyle bir moda dünyada hayranlık uyanmasına ve gözlerin Tokyo’ya çevrilmesine neden olmuştur. Harujaku modasına ayak uyduran gençler bu moda sayesinde kendilerini ifade etme ve kendi tarzlarını oluşturma fırsatı bulmuşlardır.

moda

Harujaku aslında Tokyo’nun bir semtidir, gençler bu semte gelerek düzenlenen etkinliklere katılıyorlar idi. Pazar günü düzenlenen bu etkinliklere büyük ilgi duyan gençler için caddeler kapatılmakta idi. Etkinliklerin olduğu sokakta değişik tarzlarda mekânlar ve giyim mağazaları da vardı. Müzik dinleme gelen gençler bu mağaza ve mekânlar ile de tanışmış oldu. Sanat, yaratıcılık ve eğlencenin buluştuğu Harujaku semtinde buluşan gençler kendi tarzlarını oluşturmaya başladılar. Eğlenirken yaratıcılık kazanma fırsatı bulan gençler kendi özlerine döndüler ve kendi tarzlarını kurgulamaya başladılar. İster gotik tarzda, ister romantik veya punk tarzda her türlü uyarlama Harujaku modasına uygun olmaktadır ve kullanılabilmektedir. Romantik tarza sahip kıyafet giyen bir genç üzerine gotik tarz da bir saç da yapabilir, tarzlar birbirleri ile harmanlanabilmektedir.

Harujaku modasını nasıl buldunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html