Uykusunu Alamayanlara Hayat Kurtaran 8 Öneri

2 dakika okuma süresi

Uykusunu Alamayanlara Hayat Kurtaran 8 Öneri

Uyku kalitenizi arttırmak ve uykunuzda dinlenmeyi sağlamak istiyorsanız Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği bu önerilere göz atın!

Gün içerisinde oldukça yoruluyor ve enerjinizi geri toplamak için daha uzun süreler uyumayı tercih ediyorsanız bu yazı tam size göre! Daha İyi Yaşam, olarak sizler için uyku veriminizi arttıracak ve dinlenmiş olarak uyanabilmenizi sağlayacak birkaç ufak ipucunu derledik.

 

 

Uykunuzu Almak İstiyorsanız Bunları Yapın!

uyku

Uyku Saati Düzeni

Oldukça klişe olsa da uyku saati düzeninizi sağlamanız oldukça önemli. Hata sonları dahil olmak üzere her gün aynı saatte uyuyup uyandığınızda uyku veriminizi arttırmış olacaksınız.

Su İle Temas Edin

Uyku öncesinde ılık su ile ellerinizi ve ayaklarınızı yıkamanız ya da duş almanız uykunuzu almanıza ve daha dinç uyanmanıza yardımcı olacaktır. Suyun sıcak ya da soğuk olması uykunuzu kaçırabilir. Ilıklığı ayarlamanızda yarar var.

uyku

15 Dakika Mola

Gün içerisinde -akşamüstü olmadan- 15 dakika kadar şekerleme yapmak geceleri uykuya dalmanıza yardımcı olacak ve uyku veriminizi arttıracaktır. Japonya’da öğrencilerin okulda yaklaşık 20 dakika kadar uyuma hakları olduğunu biliyor muydunuz?

Ev İçi Aktiviteleri

Uyku fikriniz oluşmaya başlamadan önce kitap okuyarak, rahatlatıcı bir şarkı dinleyerek ya da evinizi toplayarak kendinizi uykuya hazırlayabilirsiniz. Uyumadan önce zihninizi ve bedeninizi yorgun hissetmeniz uykunuzun gelmesini sağlayacak ve uyku veriminizi arttıracaktır.

uyku

Akşam Yemeği

Akşam yemeğini saat 19:00!a kadar bitirmiş olun. Hem metabolizmanız hem de uykunuz açısından oldukça doğru bir hamle yapmış olacaksınız. Kafein içeren içecekler yerine akşamları meyve tüketerek ya da yalnızca su içerek uyku kalitenizde gözle görülür derece de artış yaşayabilirsiniz.

Sabah Egzersizleri

Sabahları uyandığınızda ya da öğleleri sporda egzersiz hareketleri yaparak vücudunuzu çalıştırın. Böylelikle hem uykunuzun daha çabuk gelmesini sağlayacak hem de uykuda dinlenmeye başlayacaksınız.

uyku

Oda Düzeninize El Atın!

Gece uyumadan önce yatak odanızın serin, sessiz ve karanlık olmasını sağlayın. Böylelikle hem uyku veriminiz artacak hem de kısa süren uykularda dahi dinlenmiş olacaksınız. Odanızı toplayarak uyumanız ise sizi uyumaya hazırlayan doğru bir hamle olacaktır.

Süt ve Süt Ürünleri

Laktik asit içeren süt ve süt ürünlerini tüketerek uykunuzun kaliteli geçmesini sağlayabilir, uykunuz kaçıyorsa bunu engelleyebilirsiniz. İnek sütü, badem sütü, soya sütü, yoğurt vb. yiyecek ve içecekler uykunuzu olumlu anlamda etkileyecek :)

 

Horlamanın Nedenleri Ve Çözümleri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html