Uyku Şekline Göre İlişki Analizi

2 dakika okuma süresi

Uyku Şekline Göre İlişki Analizi

Yapılan araştırmalara göre çiftlerin tercih ettikleri uyku pozisyonları ilişkiler hakkında önemli detaylar veriyor.

Araştırma sonuçlarına göre uyurken birbirleriyle temas eden çiftler % 94 daha mutlu. Temas halinde olmayanların ilişkileri ise daha sıkıntılı. Bu oran istatistiklere göre %68.

İşte uyku şekline göre ilişki analizi

Karmaşa uyku pozisyonu

Çiftlerin herhangi bir kural ya da temas uygulamadan rastgele uyuduğu pozisyondur. Yatakta tam bir karmaşa hakimdir. Karı koca bir kenarda çocuk ise farklı bir yerde. Hatta bazı çiftlerde ters yöne yatma gibi durumlar vardır. Bu yatı pozisyonu ilişkide karşılıklı güven olduğunu gösterir ve rahat bir ilişkidir. Böyle çiftler düzeni düzensizlikte bulmayı tercih ederler.

Sıkıştırma uyku pozisyonu

Bir tarafın diğer tarafı kol ve bacaklarıyla yatağın bir köşesine sıkıştırma pozisyonudur. Karşı taraf o kadar sıkışır ki genelde hareket etmede zorlanır.  Böyle uyuyan çiftlerde ciddi anlamda denge sorunu vardır. Baskın olma durumu vardır.

Sarmaş dolış uyku pozisyonu

Bunu nasıl başarırlar bilemeyiz ama bu uyku pozisyonuna göre çiftler tüm gece sarmaş dolaş uyurlar. Kollar bacaklar birbirine geçmiş şekilde uyuyan çiftler romantik bir ilişki yaşıyor demektir. Böyle ilişkilerde aşırı sarmaş dolaşlık kankalığa geçişi kolaylaştırır. Bu da ilişkiyi zamanla etkileyebilir.

Sırtüstü sarılmalı uyku pozisyonu

Yatakta çiftin tekinin sırtüstü yatarak diğerinin onun göğsüne yattığı pozisyonudur. Derin bir sevginin göstergesidir. İlişkilerin başında sık kullanılan yatış pozisyonudur. Bu çiftler mutluluğun sırrını birbirinde bulurlar.

Kaşık uyku pozisyonu

Klasik uygu pozisyondur. Bir tarafın diğer tarafa sarılarak uyuduğu pozisyondur. Sarılan kişi ilişkide koruyucu rolü üstleniyor diğerinin ise hassas bir yapıda olduğunu gösterir. Romantizm ön plandadır ve birbirlerinden ayrı bir şey yapmazlar.

Önce temaslı sonra ayrılmalı uyku pozisyonu

Uykuya dalana kadar sarmaş dolaş uykuya daldıktan sonra ayrılan çift pozisyonudur. Böyle çiftler hem birlikte vakit geçirmeyi seven hem de bağımsız olmayı severler.

Yüz yüze uyku pozisyon

Yüz yüze bakarak kısa bir muhabbetten sonra uykuya dalan çiftleri işaret eder. Sevgi ve içtenlik ön plandadır. Sakin inişli-çıkışlı olmayan bir ilişkidir. Sorunlu bir ilişki değildir.

Sırt sırta dokunmalı uyku pozisyonu

Sırt sırta temas halinde olunan uyku pozisyonudur. Hem utangaçlığı hem de birbirine olan güveni simgeler. Birlikte bir şey yapmaktan hoşlanırlar. Birde sırt sırta dokunmadan yatma pozisyonu vardır. İçe kapanık çiftlerin uyguladığı pozisyondur. İlerlemiş ilişkilerde görülür.

Sizin uyku pozisyonunuz hangisi?

Aldatma sonrası ilişki düzeltilebilir mi?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html