Üniversite Okurken Çalışılacak 5 İş

2 dakika okuma süresi

Üniversite Okurken Çalışılacak 5 İş

Hem iş tecrübesi edinmek hem de kendi harçlığınızı kendiniz çıkarmak ister misiniz?

Üniversite okurken değerlendirebileceğiniz bir takım işler mevcut. Bu iş fırsatlarını değerlendirerek hem iş tecrübesi kazanacak hem de cebinize para girecek.

Ailenizden para almadan kendi ayaklarınız üzerinde durmayı hedefliyorsanız bu işler tam size göre. Çoğu öğrencinin kafasında şu düşünce yatar okuldan hariç çalışırsam derslerim aksar mı? Eğer planlı bir şekilde yürütürsen ve okuduğun bölüme ağır gelmeyen bir iş tercih edersen ikisi bir arada yürür, dersleriniz de aksamaz.

İşte hem üniversite okuyup hem de çalışabileceğiniz 5 iş

1.Cast ajansları

Üniversite okurken bir yandan da dizi karakteri olmayı kim istemez ki. Hem de üstüne para alacaksınız. Dizi setlerinde ya da reklam çekimlerinde küçük roller alarak harçlık kazanabilirsiniz. Ayrıca TV programlarına seyirci olarak katılarak ta gelir elde edebilirsiniz.

2.Hosteslik

Fuarlarda stand hostesliği yaparak para kazanabilirsiniz. İşiniz sorumlu olduğunuz ürünü tüm gün tanıtmak. Bu işin avantajı ise paranızı günlük alabilmeniz. Derslerinizin olmadığı hafta içi günleri ya da hafta sonu zaman ayırarak harçlık elde edebilirsiniz.

3.Call Center

Vardiyalı çalışma imkanı sayesinde bir çok öğrenciye iş imkanı sunan çağrı merkezlerinde eleman olarak çalışabilirsiniz. Birinci öğretim ya da ikinci öğretim durumunuza göre uygun vardiya seçip bu iş sektörünü değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda bu işle iletişim ve ikna yönünüzü de geliştirebilirsiniz.

4.Özel ders

Günde birkaç saatinizi ayırıp özel ders vererek günlük harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Özellikle matematik ve yabancı dil alanında biraz bilginiz varsa ilköğretim öğrencilerine özel ders imkanı sunabilirsiniz. Öyle profesyonel olmanıza gerek yok. Onların anlayacağı sevide olmanız yeterlidir.

5. Market ve mağaza

Market ve mağazalar sektörü bu alanlarda genelde öğrencileri tercih ediyor. Siz de ders programınızı ayarlayıp  büyük market ve mağazalarda çalışarak kendinize harçlık çıkarabilirsiniz.

Daha İyi Yaşam olarak üniversite öğrencilerinin çalışabileceği iş önerileri sunduk. Sizce üniversite öğrencileri nerelerde çalışabilirler?

Yeni Açılan Kafenin Tanıtımı Nasıl Olmalı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html