Uçak Yolcularının Mutlaka Bilmesi Gerekenler

2 dakika okuma süresi

Uçak Yolcularının Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Sık sık uçak yolculuğu yapıyorsanız bizce bunları bilmeniz gerekir. Öyle ilginçlikler var ki duyunca şaşırabilirsiniz..

Her mesleğin kendine özgü çalışma sırları var. En dikkat çeken meslek grubu ise kuşkusuz havayolu çalışanları. Şimdi sizlere havayolu çalışanlarının itiraf etmiş olduğu 8 ilginç bilgiyi açıklayacağız desek heyecanlanır mıydınız? :) Bu bilgiler doğrultusunda heyecanlanmamak elde değil!

İşte uçak yolcularının mutlaka bilmesi gerekenler:

-Eminiz bu konuda herkes aynı şeyi düşünüyor. Uçak biletimi ne kadar erken alırsam o kadar ucuza gelir mantığında olanlar burada mı? :) Meğer bu yanlışmış.. Uçak biletinin en ucuz olduğu günler olan Salı, çarşamba ve perşembe olduğundan dolayı muhtemelen aldığınız bilet o günlere denk geliyor.

-Uçaklarla ilgili bir diğer gizemli konu ise uçaklarda uçuş ve kalkışta telefonların kapalı tutulması. Neden peki, hiç merak ettiniz mi? Uçaklarda telefonların kapalı tutulması sandığınız gibi uçakların düşme tehlikesi ya da arızalanmasından dolayı değil. Cihazların internete ya da radyo dalgaları kullanan mobil telefon şebekelerine bağlanıyor olmaları uçuş harekat memurlarından gelebilecek mesajları engelliyor olmasından dolayı.

-Uçaklardaki tuvalet kapılarının dışarıdan açıldığını biliyor muydunuz? :) Siz ne kadar kitlemiş olsanız da “lavatory” veya “no smoking” işaretlerinin altındaki kısımdan kapıyı rahatça açabiliyorsunuz.

-Uçakta sigara içilmemesinin nedeninin güvenlik nedeniyle olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Uçaklarla ilgili bilginiz varsa duymuş olabilirsiniz. Eskiden uçaklarda sigara içiliyordu. Ancak havanın sürekli filtrelenmesi gerektiğinden dolayı ekonomik zarara neden oluyor. Bu nedenle uçakta sigara içimek yasak.

-Uçakta kaptan ve yardımcı pilota aynı yemekten verilmez. Çünkü olabilecek zehirlenme durumlarında diğer pilot görevleri devralır.

-Uçakta giderken yanınıza aldığınız valiz kilitleri kalemle açılabiliyor bilginize :)

Ve son olarak uçaktaki bavulların neden kaybolduğu bilgisi..

 Uçaktaki bavullar neden kaybolur?

-Bavulunuzu tanımlayacak olan sistem bavulunuz için error verdiyse.

-Bavulunuz için ek kontroller yaparken zamanında yükleme yapılmadıysa.

-Bavulunuz uçağa taşınırken yanlış uçağın el arabasına düşmüşse.

-Bavulunuza havayolu çalışanı yanlış sticker koyduysa.

-En son gittiğiniz uçak yolculuğundan kalan stickerı çıkarmadığınız için bavulunuz kaybolabilir bizden söylemesi :)

Uçak yolcuğu yapanların bilmesi gerekenler arasında sizi en çok şaşırtan bilgi hangisi bakalım?

İkinci El Otomobil Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Auto Motor & Sport Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Volkan Demirkuşak, ikinci el oto alımında dikkat edilmesi gerekenleri Kadınlar Kulübü TV izleyicileri için anlatıyor!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html