Tuz Peelingi İle Ölü Derilerden Kurtulun

2 dakika okuma süresi

Tuz Peelingi İle Ölü Derilerden Kurtulun

Yüze ve vücuda uygulanan iki ayrı tuz peelingi tarifi Daha İyi Yaşam'da!

Ciltte yaşanan problemler için uygulanan birçok yöntem var. Cilt derinizin yenilenmesi, ciltte yaşanan her sorun için etkili bir çözüm olacaktır. O halde ciltteki ölü derinin soyulmasını nasıl sağlarız?

Ciltteki ölü derinin temizlenmesini sağlayan farklı peeling yöntemleri bulunuyor. Peeling yöntemlerinin uygulanması ardından gözenekler açılıyor ve cilt lekeleri gideriliyor.

“Hangi peeling çeşidini kullanmalıyım” diye düşünmeyin! Daha İyi Yaşam olarak biz düşündük, araştırdık, bulduk! Tanecikli bir yapısı bulunan tuz, peeling için kullanabileceğiniz etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Tuz ile peeling yöntemi hem yüze hem de vücuda uygulanabiliyor.

Ciltte ipeksi bir yumuşaklık bırakan tuz peelingi sayesinde hücreler aktif olarak çalışmaya başlıyor. Pürüzsüz, canlı ve duru bir cilt için tuz kullanarak yapılan peeling yöntemi 2 farklı çeşitte kullanılıyor.

Yüz İçin Tuz Peelingi Tarifi

-4 tatlı kaşığı bal

-6 tatlı kaşığı yoğurt

-6 tatlı kaşığı tuz

Tuz ve yoğurdu bir kap içinde karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüz bölgesine, göz çevresi ve ağız çevresini hariç, uygulayın. Cildinizde 10 dakika bekletin ve daha sonra ılık su yardımı ile cildinizi temizleyin.

Temizleme işlemi sonrasında cildinize bal sürüp 10 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi tekrar temizleyin ve yağsız nemlendirici kreminizi sürün. Nemlendirici kremin yağsız özellikte olmasına dikkat edin. Bu tarifi haftada bir kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Vücut İçin Peeling Tarifi

-4 tatlı kaşığı zeytinyağı

-4 tatlı kaşığı himalaya tuzu

İşleme başlamadan önce duşa girin. Bu sayede gözenekleriniz açılacaktır. Duştan çıktıktan sonra kurulanın.

Zeytinyağı ve tuzu bir kapta karıştırın ve maskeyi hazırlayın. Maske hazır hale geldikten sonra bir yere uzanıp karışımı vücudunuzda gerekli yerlere sürün. İstediğiniz bölge ya da bölgelere sürdükten sonra bölge ya da bölgeleri havluyla örtün ve yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda ılık su ile duş alıp havlu ile nazikçe kurulanın.

(Kaynak: www.cilt.net)

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik Ve Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html