Tuz Kullanımına Dikkat Haftası

1 dakika okuma süresi

Tuz Kullanımına Dikkat Haftası

Dengeli tuz kullanımı hakkında, halkı Estuz Başkanı Vedat Özdemir bilgilendirdi. Tuz kullanımına dikkat haftası nedir?

Dengeli tuz kullanımı hakkında,halkı Estuz Başkanı Vedat Özdemir bilgilendirdi.

Estuz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, ‘Hayatın Dengesi’ yaklaşımı ile tüketicileri tuz kullanımı konusunda bilinçlendirdiklerini söyledi. Özdemir, “11-17 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Estuz olarak bilinçli tuz tüketimini misyon edindik” dedi. Tuz tüketimi konusunda hassas bir firma olduklarını ve tüketicilere dengeli tuz tüketimi ile ilgili mesajlar verdiklerinin altını çizen Vedat Özdemir, geçen yıl özellikle bu konuya dikkat çektiklerini ve konuyla ilgili birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’nın bu çalışmalardan biri olduğunu söyleyen Özdemir, “Fazla tuz nasıl zararlı ise hiç tuz kullanmamak da o kadar zararlı. Bu nedenle ‘Hayatın dengesi dengeli tuz tüketimindedir’ dedik ve ‘Hayatın Dengesi’ yaklaşımı ile bilinçli tuz tüketimi için çalışmayı kendimize misyon edindik.

Kısacası, tüketicilerimizi ‘Tadınız tuzunuz dengeli, yemekleriniz lezzetli olsun’ diyoruz” diye konuştu. Tüketicilerin tuz tercihini sağlık durumuna göre yapmaları gerektiğinin de önemine işaret eden Vedat Özdemir, “Sağlık sorunları arasında hipertansiyon, böbrek vb. rahatsızlıklar varsa kişi mutlaka doktor tavsiyesine göre tüketeceği tuz tercihini belirlemelidir” dedi.

Zengin Ürün Yelpazesi

Estuz, iyotlu, iyotsuz, sodyumu azaltılmış ürün çeşitleri ile hem damak zevkine hem de sağlıkla ilgili gereksinimlere cevap verebilen zengin bir ürün yelpazesine sahip. bugün itibariyle, 3 ayrı bölge ve 3 ayrı tesiste üretim yapan Estuz, ayda 12 bin ton üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük mamul tuz üreticileri arasında yer alıyor.

Yemeğin Tuzu Fazla Kaçarsa Ne Yapmalı?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html