Türkiye'de mutlu olma şartları

1 dakika okuma süresi

Türkiye'de mutlu olma şartları

Mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye için hangi şartlar gerekliymiş bakın araştırma sonuçları ne diyor?

Bir toplumun mutluluğu direkt olarak toplumu oluşturan bireylerine bağlı. O bireylerin eğitim,sağlık,aile ve sosyal yaşantısı gibi alanlarda mutlu olmaları demek toplumca huzura ermemiz demek.

Mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye için hangi şartlar gerekliymiş bakın araştırma sonuçları ne diyor?

Aile yaşantısında mutlu olan bireyler yaşamın her alanında daha mutlu Araştırmalar da huzurun içten geldiğine dikkat çekmiş.

Öncelikle iç huzurunuz ve aile yaşantınızda mutluluğu yakalarsanız gerisi çorap söküğü gibi gelecektir... Ailesiyle mutlu olamayan bireylerin iş hayatları ya da sosyal yaşamda da daha geçimsiz bireyler oldukları söyleniyor.

Eğitim mutluluk getiriyor

Eğitim düzeyi arttıkça bireyin kendine olan güveni tazeleniyor. %100'ü kapsayan bir madde olmasa bile çoğunluk için doğrulanmış bir madde. Kendine güveni artan bireylerin daha huzurlu bir yaşam sürdüğü çevresindekilere karşı daha anlayışlı ve empati yoluyla yaklaştığı belirlenmiş.

Geleceğe dair umudunu yitirmemek yaşam enerjisi veriyor!

Karamsar düşünmek,kaygılanmak,geleceğe dair belirsizlikleri düşünerek hayıflanmak yaşam enerjinizi olumsuz etkiliyor... Türkiye'de bireylerin %74'ü geleceğinden umutlu! Geriye kalan %36 ise kaygılı kısımda yer alıyor.

Bu oranlarda bireylerin yarısından fazlasının en azından geleceğe umut açısından yaşam enerjisinin düşmediği belirlenmiş...

Yenilikler heyecanlandırıyor

Monoton bir hayat sürmek sizi mutsuz ediyor! Hayatınıza farklı insanlar almak yeni yerler görmek hobi edinmek ya da kendinizde yapacağınız küçük ve güzel değişimler hayatınıza renk katıyor. Böylece daha mutlu bir ruh halinde olup sevdiklerinizle de daha mutlu anılar biriktirebiliyorsunuz...

Belli bir akışın içinde her gün bir diğerinin kopyası iken mutlu olmak için bu şartları yerine getirmeyi denemek hiçte fena olmaz değil mi?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html