Türkiye’de Kış Tatili Yapmak İçin En Keyifli 7 Yer

2 dakika okuma süresi

Türkiye’de Kış Tatili Yapmak İçin En Keyifli 7 Yer

Kış aylarında tatile gitmek isteyenler için Türkiye’de kışın tatile gitmek için en keyifli 7 yeri sıraladık! Göz atmak ister misiniz?

Kış aylarında tatil mi olur demeyin! Kış aylarında tatile çıkmanın öyle keyifli yanları var ki. İster dilediğinizce kayın, ister karlar altında kalan tarihi güzelliklerimizi gezin. Yada en sevdiğinizle başbaka sakin bir yerlerde kışın en romantik anlarını yaşayın.

Seyahat Analisti Murat Ekinay, kışın Türkiye’de tatile çıkmayı planlayanları cezbedecek 7 keyifli yeri açıkladı. Sizce listenin başını nereler çekiyor dersiniz?

Türkiye’de Kış Tatili Yapmak İçin En Keyifli 7 Yer

Bu kış bir kaçamak yapıp bu güzel yerleri gezip görmeye ne dersiniz? Önce bu güzelliklere bir göz atıp sonra karar verin deriz!

Şirince

İzmir’in en şirin köylerinden biri olan Şirince her ne kadar ilkbahar ve yaz aylarında sık ziyaret edilse de kışın görülmesi gereken yerlerden biri. Şirince köyünde her mevsim lezzetli meyve şaraplarından tatmanız mümkün olduğu gibi kış aylarında ise kahveyle, çayla kendinizden geçeceksiniz.

Kapadokya

Her mevsim görülmeye değer manzarasıyla nefes kesen Kapadokya kış aylarında tatil yapılabilecek en güzel yerlerden. Gökyüzünden balonla tüm bölgeyi görebilme imkanı sunan Kapadokya her şeyiyle görülmeye değer.

Ayder Yaylası

Karadeniz’in eşsiz yaylarını sadece ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret edilebilecek bir yer olarak düşünmeyin. Kış aylarında da tatil için olabildiğince memnun edici yerlerden biri. Ayder yaylasının çevresinde bulunan kaplıcalar manzaradan da öte şifa bulmak isteyenlerin ilk adresi olabilecek türden.

Yedigöller

Ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Yedigöller her ne kadar sonbahar manzarasıyla meşhur olsa da kış aylarında da gidilmeye değer. Yedigöller’i beyaz gelinlik gibi kaplayan kar örtüsüyle gördüğünüzde hayrete düşebilirsiniz.

Kartalkaya

Bolu’ya bağlı Kartalkaya kış sporlarını sevenler için en ideal yerlerden biri. Kartalkaya’da kaymak için çok iyi derecede kayak bilmenize gerek yok, kızak kiralayarak ta tahmininizden öte eğlenebilirsiniz. Ayrıca oraya fotoğraf makinanızla gitmenizi tavsiye ederiz.  Nedenini gidince görürsünüz :)

Uludağ

Sadece Türkiye’den değil tüm dünyada akın akın kış tatili için gelinen yerlerin başında yer alıyor.Uludağ'a Bursa'dan günübirlik turlarla gelebileceğiniz gibi dağda bulunan otellerden birinde de kalabilirsiniz.

Kartepe

İstanbul'a en yakın kayak merkezlerinden biri olarak bilinen Kartepe sakin bir yer arayıp keyif sürmenin peşinde olanlar için biçilmiş bir kaftan.

Bir Mekanı Negatif Enerjiden Nasıl Temizleriz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html