Türk Kahvesi Peelingi Tarifi

1 dakika okuma süresi

Türk Kahvesi Peelingi Tarifi

Cildiniz, Türk kahvesi peelingi ile bebek gibi olacak. Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

"Ben hemen bir kahve yaparım. İçeriz değil mi" diye sorulur, kahveler gelir ve sohbet başlar... Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan Türk kahvesinin güzel bir sohbetin yanında iyi gittiğini hepimiz biliyoruz. Ancak Türk kahvesi başka ne işe yarar, Türk kahvesinin ne gibi yararları vardır diye sorarsanız, aradığınız her şey bu yazıda!

Türk kahvesinin cildinize çok iyi geleceğini belirtelim. Tarifini vereceğimiz Türk kahvesi peelingi ile yüzünüzdeki ölü deriden kurtulacaksınız.  Bu tarif izlerin ve siyah noktaların da geçmesini sağlayacak. Teniniz bebek cildi gibi olacak. Yumuşacık ve kusursuz... Bunun için gerekenler yeni içtiğiniz kahvenin telvesi ve biraz da zeytinyağı. İşte bu kadar! 

Haydi gelelim maskenin malzemeleri ve hazırlanışına... Türk kahvesi peelingi tarifi Daha İyi Yaşam'da!

Malzemeler

 • Bir yemek kaşığı kahve telvesi
 • Yarım yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Kabı iyice temizleyin. Bir yemek kaşığı kahve telvesi ile yarım yemek kaşığı zeytinyağını kabın içerisine koyun. İkisini birbirine yedirene kadar güzelce karıştırın.

Uyarı!

İçtiğiniz kahvenin telvesini uygulayacaksanız, kahvenin şekerli olmaması gerekir. İçtiğiniz şekersiz kahvelerin telvelerini kabın içinde biriktirerek buzdolabında saklayabilir ve istediğiniz zamanlarda kullabilirsiniz.

Türk kahvesi peelingi nasıl uygulanır?

Karıştırdığımız kahve telvesi ve zeytinyağını yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika masaj yapmaya sürdürün. Karışımı yüzünüzde 10 dakika bekletin. Süre sonunda sonra yüzünüzü bol su ile yıkayarak temizleyin.

Duş alacağınız zaman ise tüm vücudunuza peeling uygulayabilirsiniz. Karışımı vücudunuza bir kese yardımı ile sürebilirsiniz.

Türk kahvesi peelingi ne sıklıkla yapılmalı?

Yağlı ya da kuru bir cilt yapısına sahip olanlar için haftada 1 kez, hassas bir cilt yapısına sahip olanlar  ise haftada 2 kez uygulayabilir.

Editörün Seçimi: Daha İyi Yaşam - Cilt Bakımı

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 3
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html