Tok Kalmak İçin Bunları Yemelisiniz!

2 dakika okuma süresi

Tok Kalmak İçin Bunları Yemelisiniz!

Gün içerisinde sık sık açlık hissiyatı yaşıyorsanız tok tutan bu yiyecekleri yemelisiniz. Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Ara öğünlerde hangi besinleri tüketerek tok kalabileceğinizi biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği bu liste ile tok kalma sürenizi arttırabilir ve öğün porsiyonlarınızı küçülterek kilo verebilirsiniz.

 

Tok Kalmak İçin Bunları Yemelisiniz!

tok

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi belli oranda tüketildiğinde bünyede tokluk hisi yaşatır. Yulaf ezmesinin içinde bulunan karbonhidratlar diğer karbonhidratlara oranla daha uzun süre de yakıldığı için sizi tok tutar ve diğer bir öğüne kadar enerji kaybı yaşamanızı azaltır.

tok

Baharatlar

Baharatlı yiyecekler vücudunuzda bir harekete sebep olacağı için daha çok susamanızı sağlar. Suyun tok tutma etkisinin herkes tarafından bilindiğini varsayarsak gün içinde baharatlı bir gıdadan sonra içeceğiniz su miktarı ile doğru orantılı olarak acıkma süreniz uzayacaktır.

tok

Salata

Hem sağlıklı bir öğün yapmak hem de tok kalma sürenizi uzatmak için salata oldukça önemli bir besin türü. Sebzeler sindirim hızınızı yavaşlatacağı için mideniz uzun süre dolu hissi ile beyninize komut verecektir ve tok olmanızı sağlayacaktır. Peki bunlar hangi sebzeler? Marul, salatalık, kereviz ve yeşil otlar (nane, dereotu, maydanoz, roka vb.) midenizde tokluk hissiyatı yaratan yiyeceklerdir.

tok

Yeşil Çay

Hem ciltler için faydalı olan hem de metabolizmayı tok tutan bir kesin olan yeşil çay ara öğünlerde düzenli olarak tüketildiğinde tokluk hissini kazandırır. Hastalıklara karşı büyük bir savaş açan yeşil çay, yağ yakımını hızlandırarak kilo vermenize de yardımcıdır. Gün içerisinde tok kalmak ve yağ yakımını hızlandırmak için en az 1 fincan yeşil çay içmeyi unutmayın :)

tok

Türk Kahvesi

Türk kahvesi tokluk hissini yaşamanız için oldukça önemli bir içecek. Hem metabolizmayı hızlandıran hem de öğünler arasındaki açlık hissini tokluk ile değiştiren Türk kahvesi maske yapıldığında da cilt kırışıklıklarına karşı önemli bir rol oynar. Ara öğünlerde Türk kahvesi tüketerek tokluk hissi kazanabilirsiniz.

 

Kilo vermek için bir uzmana danışmayı ihmal etmeyiniz. 

Theta Healing İle Kilo Vermek Mümkün Müdür?​

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 4
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html