Tırnak Yeme Alışkanlığından Vazgeçmek İçin

1 dakika okuma süresi

Tırnak Yeme Alışkanlığından Vazgeçmek İçin

Tırnak yeme alışkanlığı büyük küçük her yaştan çoğu insanın alışkanlığı. Tırnak yeme alışkanlığınızdan vazgeçmeniz için öneriler:

Hepimizin küçüklükten itibaren alışkanlık edindiği ve kurtulamadığı bir problem: Tırnak yemek. Peki çözümü yok mu? Daha İyi Yaşam sizler için derledi.

Acı Oje

Hepimizin bildiği ve denemekten korktuğu yöntem acı oje kullanmak. Farkında olmadan ağza götütülen tırnaklar acı tatla karşılaştığınızda tırnağınızı yemekten vazgeçeceksiniz. Şeffaf renkte olmasıyla erkekelrin de kullanabileceği acı oje etkili yöntemlerden ilki.

Ellerini Meşgul Et!

Kendinizi oyalayacak başka bir el aktivitesi bulun. Belki bir sanal bebek ya da stres topu. Daha faydalı bir şey yapmak istiyorsanız da dikiş, örgü, çizim ya da boyama. Hangisini seçeceğin sana kalmış.

Bakım

Tırnaklarınızı düzenli olarak kesin ve uzamasına izin vermeyin. Kısa tırnaklarınızı yiyemeyeceğiniz gibi bakımlı görünmesini de sağlayın.

Manikür

En lüks ve güzel yöntem ise manikür. Tırnaklarınıza yaptıracağınız iyi bir manikürle, parmaklarınızı gördüğünüz an yemekten vazgeçebilirsiniz.

Eller Dizlere

Kendini kontrol edebileceğine inanıyorsan ve tırnak yeme alışkanlığın çok az ise kendine sinirlendiğinde, gerildiğinde ya da stres yaptığında tırnaklarını yemek yerine ellerini dizlerini tutmaya yönlendir. Faydasını göreceksin.

Yardım alın!

Aksiyete bozukluğundan kaynaklı dışa vurmayı tırnak yemek olarak gösteriyorsan en kısa süre de bir psikolojik destek almalısın. Bir uzman yardımıyla kendini nasıl durdurabileceğini gör.

Herkese diş teli tedavisi yapılabilir mi?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html