Tırnak Bakımınızı Evde Yapın!

2 dakika okuma süresi

Tırnak Bakımınızı Evde Yapın!

Tırnak bakımını evde yapmak isteyenler kadınlar buraya. Daha İyi Yaşam, sizler için evde yapılabilecek tırnak bakımı yöntemlerini derledi.

Kim evde tırnak bakımını doğal yöntemler ile yapmak istemez ki? Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği pratik tırnak bakım yöntemlerini derledi. 

Doğal Yöntemler İle Tırnak Bakımı 

Gün içerisinde sıcak suyla, soğuk suyla, deterjanla ve kirle en çok temas eden bölgemiz ellerimiz ve tırnaklarımızdır. Peki tüm bu etkilere maruz malan tırnaklarınıza nasıl bakım yapabileceğinizi biliyor musunuz? İşte doğal yöntemler ile tırnak bakımı! 

Zeytinyağı 

Cilt bakımının ayrılmaz bir parçası olan doğal güzellik yöntemi zeytinyağı, tırnak bakımı konusunda da oldukça yararlı! Tırnak lekelerinizi ve beyazlıklarını gideren zeytinyağı limon ile birleştiğinde son derece güçlü bir bakım kürü. 4-5 damla zeytinyağı ile çeyrek limonun suyu birleştiğinde uygulanması kolay bir kür haline geliyor. Bu kürü tırnaklarınıza düzenli olarak uyguladığınızda sonuç sizi şaşırtacak! Tırnaklarınızı ve ellerinizi nemlendirecek olan bu yöntem ile peeling yaparak ölü hücreleri yok edebilirsiniz. Yapmanız gereken bu karışımı elinizde 15 dakika kadar uygulamak. 

tırnak

Lavanta Yağı 

Kırılan, güçsüz tırnaklar her kadının baş belasıdır. Kimi zaman batma bile yapan kırık tırnakları önlemenin yolu ise lavanta yağından geçiyor. Tırnaklarınıza her akşam yatmadan önce bir miktar lavanta yağı sürerek tırnaklarınızın kırılmasının önüne geçebilirsiniz. 

Pekmez 

Tadı ile bizleri büyüleyen pekmezin tırnak bakımında da etkili olduğunu biliyor musunuz? Bir kaba 1 su bardağı kadar sıcak su ve 1 yemek kaşığı pekmez ekleyin. Ellerinizi yakmayacak sıcaklıkta iken ellerinizi karışımın içine sokun. Bu karışım ılıyana kadar tırnaklarınızı ve ellerinizi bekletin. Su ılıklaştıktan sonra ellerinizi çıkarın ve pekmezli suyu bir kulak çöpü yardımı ile tırnaklarınızın kenar bölgelerine sürün. Bu karışımı her hafta uyguladığınızda yararını göreceksiniz. Tırnak sarılığına ve ellerin kurumasına iyi gelen bu yöntemi denemeyi ihmal etmeyin! 

tırnak

Hindistan Cevizi Yağı 

Tırnak enfeksiyonlarına, nasıra ve tırnak kırılmasına iyi gelen Hindistan cevizi yağının nasıl hazırlanacağını biliyor musunuz? Hindistan cevizi yağını bir cezvede çok az ısıtarak tırnak içlerinize ve tırnak yüzeylerinize masaj yaparak sürün. Günde iki kez bu yöntemi uygulayarak tırnaklarınızın güçlendiğini ve güzelleştiğini göreceksiniz. 

 

Siz tırnaklarınızın güçlenmesi ve daha güzel gözükmesi için neler yapıyorsunuz? Bizimle paylaşın : ) 

Cilt Bakımı İle Gözenekleri Sıkılaştırmak Mümkün Mü?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html