TEOG Sınavı Saat Kaçta?

1 dakika okuma süresi

TEOG Sınavı Saat Kaçta?

Bugün gerçekleştirilecek olan TEOG sınavları kaçta başlıyor kaçta bitiyor? Tüm detaylar haberimizde..

TEOG bugün başladı. Binlerce öğrenci bugün yarışacak. 8. sınıf öğrencileri 2016 -2017 eğitim ve öğretim yılının TEOG 1. dönem sınavlarının ilk oturumunda yer alan Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavlarına girecekler.

Bu seneki eğitim yılının ilk sınavı olan TEOG saat kaçta başlıyor ve kaçta bitiyor?

İŞTE TEOG SINAVI OTURUM SAATLERİ

Bugünkü ilk oturumda öğrenciler Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testlerini cevaplayacaklar. Her test 40 dakika. İlk sınav Türkçe sınavı. Başlama saati 9:00, Matematik sınavı saati 10:10, Din Kültürü Ahlak Bilgisi Sınavı 11:20’de başlayacak. Türkçe sınavının ardından 30 dakika mola verilecek.

24 Kasım’da ise TEOG Fen ve Teknoloji sınavı yapılacak. 09.00'da başlayacak olan Fen ve Teknoloji sınavı 40 dakika sürecek. 10.10'da ise T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı yapılacak. TEOG'un son sınavı ise 11.20'de başlayacak olan Yabancı Dil sınavı.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ NEREDEN ALINIYOR?

TEOG sınav giriş belgeleri E-okul üzerinden alınıyor. Bunların dışında önemli olan bilgi ise her öğrenci kendi okulunda girecek. Sınava dair tüm ayrıntılar e-Okul ve Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görülecektir.

TEOG SINAVINA GİRERKEN YASAK OLAN EŞYALAR

TEOG sınavına girerken çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik cihazlar yasak. Bunlardan birini yanında bulunduran öğrencinin sınavı sınav yerindeki yetkililerce belirlenerek sınavı geçersiz sayılacak.

GEÇ KALANLAR TEOG SINAVINA ALINACAK MI?

İlk 15 dakika içinde sınava gelen öğrenciler sınava alınacak. Sınava geç kalan öğrencilere ekstra sınav süresi verilmeyecek.  Sınav başladıktan ilk 20 dakika sınavdan kimse çıkamayacak.

ANNE-BABALARA TEOG UYARISI

Anne-babaların kaygıları çocuğunun kaygısını geçmemelidir. Bu çocuğu daha çok strese sokar. Sakin olup çocuğunuza çözüm odaklı yaklaşıp ve yol gösterin.

Daha İyi Yaşam olarak tüm sınava giren öğrencilere başarılar diliyoruz..

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 3
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html