Tenis Topuyla Zayıflayın

2 dakika okuma süresi

Tenis Topuyla Zayıflayın

Kavisli ve düzgün vücut hatlarına sahip olmak sanıldığı kadar da zor değil. Evde uygulayacağınız basit yöntemlerle zayıflayın.

Kavisli ve düzgün vücut hatlarına sahip olmak sanıldığı kadar da zor değil.Evde uygulayacağınız basit egzersiz teknikleriyle hayalinizdeki vücuda sahip olun!

shutterstock_156467216

Halle Berry ve Jessica Alba'nın egzersiz koçu Ramona Braganza, tennis topuyla yapabileceğiniz, kardiyo ve vücut şekillendirici egzersizlerden oluşan bir liste sunuyor. Kaslarınızı, kemiklerinizi ve organlarınızı saran, birbirlerine bağlı doku ağlarıdır. Sağlıklı bağdokular, günlük ağrılarınızı azaltır, egzersizden sonra daha az yorgun olmanızı sağlar, yaralanmaları önler ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olurlar. Sağlıklı bağdokulara sahip olmak için yapmanız gereken hareketlere bir göz atın: Omuz ağrılarını azaltan gizli tetikleyici nokta Öncelikle bir adet tenis topu edinin. Topu köprücük kemiği ile koltukaltı arasında bulunan pektöral minör bölgesine yerleştirin. Vücudunuzu ve topu bir duvarın köşesine doğru yaslayın – başınızın rahatça hareket edebileceği şekilde. Uyguladığınız basıncı iyice ayarlayarak topun göğsünüzde kalmasını sağlayın. Topu yanlara, yukarıya, aşağıya ve derine doğru hareket ettirin. Bu hareket, tüm gün boyunca direksiyon ya da bilgisayar faresi gibi nesneleri kavramaktan sürekli gerilme eğiliminde olan kasları ve pektöral minör dokuları gevşetir.

shutterstock_107483468

Bacak Ağrılarını Önlemeye Yarayan Hareket

Sağ tarafa doğru yaslanacak şekilde yere oturun. Sol bacağınızı geriye doğru uzatarak ağırlığınızın çoğunun sağ kalçanız üzerinde olmasını sağlayın. Sağ kalçanızın altına iki adet tenis topu yerleştirin. Bacağınızın toplar üzerindeki ağırlığı sebebiyle, hareketin yeterince yoğun olduğunu düşünüp bu şekilde kalmayı tercih edebilirsiniz. Ancak hazır olduğunuzda tüm bacağınızı topların üzerinde ileri, geri hareket ettirmeye başlayın. Bu egzersizi yaptıktan sonra, kalçanızın rahatladığını ve gevşediğini hissedecek, diz ağrısı çekiyorsanız eğer, bunların da azaldığını göreceksiniz. Sırt masajı Yere sırt üstü uzanın. İki tenis topunu yan yana olacak şekilde sırtınızın altına enine yerleştirin. Göğüs kafesinizi kullanarak derin bir nefes alın, daha sonra kaburgalarınızı sıkarak havayı dışarı bırakın ve altınızdaki topları yassılaştırın. 5 kere tekrarlayın. Bu hareket sırtınızın üst kısmındaki gerginliğin azalmasını sağlayacaktır. Aynı tekniği vücudunuzun ağrıyan diğer bölgelerinde de kullanabilirsiniz.

Liposuction Zayıflama Ameliyatı Mıdır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html