Ten Rengine Göre Ruj Kullanımı Nasıl Olur?

1 dakika okuma süresi

Ten Rengine Göre Ruj Kullanımı Nasıl Olur?

Renk seçimi yapılırken  o gün iş yerinde mi, tatilde mi yoksa gündelik hayatımıza devam ettiğimiz çok önemlidir.

Makyaj işlemini ne kadar profesyonel yapsak da yanlış ruj seçimi ile her şeyi berbat edebiliriz. Gösterişli rujlardan ziyade makyajımıza ve yüz şeklimize göre hangi renk ruj kullanmamız gerektiğini bilmeliyiz. Allık işlemini uyguladıktan sonra ruj renginin de allıkla uyumlu olması çok önemlidir.

Allık renginizin bir iki ton açık yada koyusunu tercih edebilirsiniz. Renk seçimi yapılırken  o gün iş yerinde mi, tatilde mi yoksa gündelik hayatımıza devam ettiğimiz çok önemlidir, planlarımıza göre seçim yapmak bizi daha güzel ve çekici kılacaktır.

ruj

Ruj sürmenin püf noktaları

Kusursuz bir şekilde ruj sürmek istiyorsak ilk olarak köşeli fırçalar kullanmalıyız. Rujun daha belirgin olması için dudak kalemi kullanabiliriz. Rujun kalıcı ve mat durması için dudaklarınıza hafifçe fondöten uygulayabilirsiniz bu sayede daha kalıcı olacaktır ve gün içerisinde sürekli uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Doğal bir dudak görüntüsü isteyenler için dudak rengine göre seçilen ruju alt kısma sürdükten sonra dudaklarınız birleştirin ve elinizde yukarıya bulaşan ruju dağıtın böylelikle daha doğal bir görünüme sahip olursunuz. Parlak ve göz alıcı bir dudak istiyorsak dudaklarımıza vazelin sürerek bunu elde edebiliriz.

ruj

Ten rengine göre ruj kullanımı

Makyaj yaparken cilt yapımız, saç rengimize, zevklerimiz ve yaşantımız gibi unsurları göz önünde bulundururuz. Cilt yapısına göre ruj seçimi makyajınızı ve yüzünüzü daha güzel gösterecektir.  Esmer kadınlar kahve tonlarında, beyaz tenli ve açık renkli saçlara sahip olanlar pembe ve şeftali renklerini tercih etmelidir.

Beyaz tenli ve koyu saç rengi olanlar kırmızı rengi gönül rahatlığı ile kullanabilir. Dolgun dudakları küçük ve kibar göstermek için  koyu ve mat rengi kenarlarına açık renk ile boyamanızı tavsiye ediyoruz. Küçük dudakları daha dolgun ve göz alıcı göstermek için açık ve parlak ruj renklerini tercih etmelisiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html