Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olur?

1 dakika okuma süresi

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olur?

Ten rengine göre kıyafet seçiminin nasıl olması gerektiğini merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız!

Ten rengini, vücut yapısını iyi bilen ve analiz edebilen bir kadın ten rengine uygun olan kıyafet seçimini de doğru yaptığı zaman daha çekici ve alımlı görünecektir. Size bu yazımızda hangi tene hangi kıyafet seçimi gider onu söyleyeceğiz.

Sarı saçlara ve buğday bir tene sahip olan bir kadın pembe tonlarda kıyafetler, bebek mavisi tonlarında kıyafetler, gri, lila, mavi, yeşil, açık mor gibi canlı renkleri tercih edebilir. Buğday tenli kadınlar gri ve mavi gibi renk kıyafetleri rahatlıkla kullanabilirken kırmızı ve koyu mavileri kullanır iken dikkatli olmalıdır, bu renkleri yüzünüze yakın kullanır iseniz yüzünüz sert bir görünüme sahip olur.

Açık ten ve sarı saça sahip bir kadın buğday ve sarı saça sahip olan bir kadın ile aynı renk kıyafetleri tercih edebilir. Açık ten bir kadın çok açık ten kıyafetleri örneğin beyaz renk kıyafetleri tercih etmekten kaçınmalıdır. Beyaz tenli kadınlar pastel tonlarında kıyafetleri kullanmalıdır. Açık ten kadınlar yine mavi ve gri kullanmaktan kaçınmalıdır bu renk kıyafetler açık teninizi daha çık gösterecek ve sağlıksız bir görüntü yaratacaktır.

ten

Koyu tene sahip esmer kadınlar pembe ve mavinin tüm tonlarını kullanabilirler. Ayrıca mor renk ve siyah rengi de rahatlık ile kullanabilmektedirler. Koyu tenli esmer kadınlar neredeyse tüm renkleri kolaylık ile kaldırabilecek bir ten yapısına sahiptirler. Özellikle beyaz renk ve kırmızı renkler esmer tenli kadınların ön plana çıkmasını sağlayan etkili renklerdendir.

Esmer tene sahip kadınlar kiremit kırmızısı renginden, sarı renklerden uzak durmalıdır bu renkler esmer kadınların donuk bir ifade edinmesini sağlar. Açık bir ten siyah bir saça sahip kadınlar da sarı tonlarından uzak durmalıdır.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html