Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

2 dakika okuma süresi

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni bir televizyon alacaksınız ama televizyonların özelliklerini bilmiyor musunuz? Tüm dikkat etmeniz gerekenler Daha İyi Yaşam'da.

Birden çok model ve özelliğin arasında kayboluyorsanız Daha İyi Yaşam’ın sizler için hazırladığı televizyon alma kriterlerine göz atarak kendinize uygun o televizyonu satın alabilirsiniz.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

televizyon

Bütçe Araştırması

Öncelikle televizyon için ayıracağınız bütçeyi kararlaştırın. Belirlediğiniz fiyat aralığı dahilindeki tüm televizyonları birer seçenek olarak düşünün ve aşağıdaki özelliklerden çoğunu barındıran bir televizyonu satın alabilirsiniz.

televizyon

Akıllı Televizyon Mu?

Akıllı kelimesini hayatımızın her alanında (bilgisayar, cep telefonu ve televizyon vb. teknolojik aletler) daha sık duymaya başladık. Elbetteki televizyonlarında akıllısı mevcut. 

televizyon

Boyut

Alacağınız televizyonun boyutu duracağı konum, bulunacağı oda ve arkasındaki duvar ile oldukça doğru orantılı bir seçim olmalı. Büyük televizyon hareketli desenlerdeki duvarlar ile birlikte odaklanmanızı zorlaştırabilir.

Eğer televizyonunuza olan mesafeniz 1-3 metre arasındaysa 32 ya da 40 inç boyutundaki bir televizyon size yeterli olacaktır.

televizyon

3D, 4K, LED ya da Ultra HD Televizyonlar

Teknoloji ilerledikçe televizyon özellikleri de gitgide değişiyor. Ultra HD televizyonlar LED TV televizyonlara göre daha tuzlu olsa da görüntü kalitesi ve çözünürlük olarak 3-4 adım kadar öndeler.

Eğer sıklıkla 3D filmler izleyen biri değilseniz 3D özelliğe sahip televizyonlar aramaktan kaçınmalısınız. Yoksa ayarladığınız bütçeyi arttırmak durumunda kalabilirsiniz.

4K çözünürlük ise her televizyonda bulunmayan ve izlemesi oldukça keyif veren bir televizyon teknolojisi harikası! Siz de evinizde yüksek sesle ve yüksek kalite ile filmler izlemeyi sevenlerdenseniz 4K çözünürlükte bir televizyon tercih etmelisiniz.

televizyon

Yenileme Hızı Nedir?

Canlı yayınlarda görüntünün ekrana gelme hızı olarakta tanımlanabilir. Olimpiyatları canlı olarak izlemeyi sevenler için oldukça önemli bir televizyon özelliğidir. Televizyon alırken mutlaka sormanız gereken sorular arasında yenileme hızı da olmalı. Yenileme hızı içinse ideal rakam 100-200 Hz arasında olmalıdır.

 

Televizyon alırken siz nelere dikkat ettiniz? Bizimle paylaşın :)

Editörün Seçimi: Telefon Camındaki Çiziklerden Kurtulma Yöntemleri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html