Telefonla Sakın Bu Şekilde Konuşmayın!

2 dakika okuma süresi

Telefonla Sakın Bu Şekilde Konuşmayın!

Telefonla sakın böyle konuşmayın! Bu şekilde konuşmak sağlığınızı tehdit ediyor!

Hepimiz telefonla gün içinde defalarca haşır neşiriz ve konuşuruz. Telefonun radyasyon gibi bir zararı olduğu herkesçe biliniyor ama bunun dışında ne gibi zararları var hiç düşündünüz mü? Telefonun sağlığımızı nasıl tehdit ettiği işte haberimizin devamında. 

Telefonla Sakın Bu Şekilde Konuşmayın!

telefon

Başka bir işle ilgilenirken çoğunlukla herkesin yaptığı bir hata vardır. Telefonu omuz ile baş arasına sıkıştırıp konuşmak... Bunu yapmayanımız yoktur herhalde yapmayan kaldıysa da eminiz bu sayı oldukça azdır. Peki hiç düşündünüz mü bu şekilde konuşmanın size bir zararı olup olmadığını?

Uzmanlar araştırmış biz de sizin için araştırıp derledik... Telefon ile bu şekilde konuşmak vücut - beden sağlığınızı ciddi oranda tehdit ediyor. Telefonu baş - omuz arasına sıkıştırdığınızda zaten yapanlar bilirler ki hiç de rahat bir haliniz olmuyor. Buradan da anlaşılacağı üzerine beden sağlığınızı bozuyor ve bu çok sevdğiniz telefon sizi fıtık yapan bir canavara dönüşüyor... Telefon ile yanlış konuşmak ağırlıklı olarak bel fıtığı oluşmasına neden oluyor. Hastaların belinde, kasığında ve diz kapağında ağrılar oluşabiliyor. Tüm bunlar telefonun vücudunuza olumsuz etkilerinden sadece bazıları... 

telefon

Telefon sebebiyle oluşan bu ağrılar genellikle kalçadan ayak topuğuna ya da parmaklara kadar uzanır. Böyle ağrı şikayetlerinin de kesiştiği nokta bel fıtığıdır. 

Telefon sadece bel fıtığı yapmıyor, boyun fıtığı da yapıyor. Telefon ile yanlış konuşmanız sonucu tüm fıtık türlerine yakalanabilirsiniz. Bel ve boyun fıtığından korunmak için telefon ile doğru bir şekilde konuşmaya özen gösterin. Oturuş ve duruş pozisyonlaırnızı düzeltin. Gerekiyorsa otururken bel boşluğu için bir yastık kullanılabilir ve kesinlikle oturur ya da ayakta pozisyonda fark etmeksizin dik duruşa dikkat edilmeli. Ağırlık kaldırmaktan kaçınılmalı. Klimalı ortamlarda klimaya direkt maruz kalınmamalı. Ortopedik yatak, yastık kullanılarak da vücudun dengesi sağlanabilir. 

Yanlış hareketler, duruş bozuklukları ve fazla kaldırılan ağırlıklar fıtık sebebi... Uzmanlar fıtıktan korunmak için tüm bu hareket ve davranışlara dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Özellikle yeni nesil olarak telefondan, tablet ve bilgisayardan ayrılmadığımızı düşünürsek fıtık kapımızda, aman dikkat!

Ne Kadar Sağlıklısınız? testimizi çözmeyi unutmayın! :)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html