Telefon Hafızası Temizleme

2 dakika okuma süresi

Telefon Hafızası Temizleme

Akıllı telefonların en büyük sorunu olan hafıza problemlerine “telefon hafızası temizleme” yöntemleriyle son verin.

Akıllı telefonu olup ta bellek sorunu yaşamayan yoktur sanırım. En kaliteli akıllı telefonlarda bile bu sorun ufak tefek te olsa yaşanıyor. Akıllı telefonların depolama kapasiteleri artsa da yetersiz depolama alanı nedeniyle kullanıcılar sık sık sorun yaşıyor.

Telefonun hafızası beklenmedik bir anda dolunca fotoğraf veya video çekmek hayallerde kalıyor. Ancak üzülmeyin! Akıllı telefonlarda depolama alanını en iyi şekilde arttırıp en verimli halde kullanabilmek mümkün.

İşte tüm bu sorunlar için sizlere yardımcı olmak adına birkaç telefon hafızası temizleme yöntemleri açıklayacağız.

Telefon hafızası temizleme yöntemleri ile telefonunuzun bellek kapasitesi daha aktif hale gelecek.

İşte birkaç adımda telefon hafızası temizleme yöntemleri

Gereksiz Uygulamalar

Akıllı telefonlarda gereksiz yere duran oyunlar ya da uygulamalar farkında olmadan telefonunuzun belleğini sömürür. Bu noktada çözüm için telefonunuzda uzun zamandır kullanmadığınız oyun ve uygulamaları silerek gereksiz yere yer kaplamasına engel olun. Bu işlem sonucunda akıllı telefonlarınızın hızlandığını göreceksiniz.

İndirme Geçmişi

Akıllı telefonunuzun tarayıcı bölümünde yer alan indirme geçmişini unutuyorsanız telefonunuzda bellek sorunu ortaya çıkar. Ara sıra tarayıcı indirmelerini ve arama geçmişini temizleyerek telefonunuzu daha verimli kullanabilirsiniz.

Önbellekteki Haritaları

Telefon hafızasında yüzlerce harita bulunması telefonun hafıza kapasitesini daraltır. Sık geziyor olabilirsiniz ama telefonunuzu aktif kullanabilmek adına bu temizlik şart. Telefonunuzda yer alan çevrimdışı önbellek kısmında duran haritaları temizleyerek, telefonunuzun hafıza kapasitesini arttırmak mümkün.

Müzik Listelerini

Müzik listeleri akıllı telefonlarda en çok yer kaplayan uygulamalar arasındadır. Telefonunuzun hafızasını daha etkili kullanmak için akıllı telefonunuzda yer alan müzik klasörlerini temizleyin.

4K fotoğraf ve video çekimleri

4K fotoğraf ve video çekimler en az müzik listeleri kadar yer kaplar. Bu çekimler standart çekimlere göre daha fazla alanı işgal eder. Bu nedenle 4K fotoğraf ve video çekimleri dosyalarınızı yedekledikten sonra telefonunuzdan temizleyin.

Sizce en etkili telefon hafızası temizleme yöntemleri nelerdir?

Android ve İOS Telefon Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html