Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 dakika okuma süresi

Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

"Telefon alırken nelere dikkat etmeliyiz?" sorusunun cevabını bir de uzmanından dinleyin!

Mobil İletişim Satış Temsilcisi Mehmet Ergün telefonla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

“Telefon alırken öncelikle cihazın kapalı kutu olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Telefonun dış jelatininin tamamen kapalı olması bunun yanında ithalatçı firmanın distiribitör firmanın cihazın kapağının üstünde yapışık olması çok önemli. “

 

Çin malı telefon alanlar ne yapmalı?

Piyasada şuan tutunmaya çalışan belli bir Çin markaları var. Kullanıcıların kesinlikle çok fazla ucuza cihaz almaları tavsiye edilmiyor. Bu biraz üretimle de alakalı. Çin’de her şeyi çok ucuza mal edebiliyorsunuz. Çin malı da kalite kalite ilerliyor. Yapılma sürecindeyken istediğiniz cihazı istediğiniz paraya mal edebiliyorsunuz. Bir cihazı 100 dolara da hatta daha makul bir fiyata da mal edebiliyorsunuz.

Android ve İOS Telefon Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

"Aslında ikisi de hemen hemen aynı işlevi yapıyor. Yani iki farklı grup; biri Android biri IOS. Dikkat edilmesi gereken aslında çok fazla bir şey yok. Yani şöyle zaten Apple'ın kendine has bir işletim sistemi olduğu için, dışarıya tamamıyla kapalı olduğu için, çok fazla dışardan virüs alma durumu söz konusu değil. O yüzden özellikle Apple grubunda çok bir şeye dikkat etmek gerekmiyor. Ama Android biraz daha esnek tabanlı olduğu için Android cihaz alırken özellikle cihazın hızına, ve RAM'ine çok dikkat etmek lazım. Ortalama artık günümüzde yüksek model telefon alıyorsak, 1.5 hız düzeyi, 2 gb RAM düzeyi tavsiye edilen düzey bence bu. Onun dışında çok fazla dikkat edilmesi gereken birşey yok."

Telefonlarla İlgili Tüm Merak Edilenler İçin Tıkla!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html