Tavuk Suyu Çorbanın Etkisi Kanıtlandı

1 dakika okuma süresi

Tavuk Suyu Çorbanın Etkisi Kanıtlandı

Tavuk suyu çorbanın etkisi kanıtlandı! Kendisi tam bir savaşçıymış!

Tavuk suyu çorba denildiğinde artık sıradan bir gözle bakılmayacak, çünkü tavuk suyu çorba artık ünlendi. Soğuk algınlığına etkisi ile tanınıyor kendileri. :)


Tavuk Suyu Çorbanın Etkisi Kanıtlandı!

Yapılan araştırmalara göre tavuk suyu çorba diğer çorbalardan bir adım daha önde. Tavuk suyu çorba içerdiği maddeler ile vücut sağlığı için tam bir savaşçı görevinde. Uzmanlar, tavuk suyu çorbanın içerisindeki maddelerin vücuttaki beyaz kan hücrelerini etkilediğini açıkladı. Bu da tavuk suyu çorbanın hastalıklar ile savaşmakta birebir olduğunun kanıtı olmuş oldu.

Tavuk suyu çorba özellikle soğuk algınlığına iyi gelmesiyle biliniyor. Gerek tavuk gerekse diğer malzemelerinin vücuda oldukça fayda sağladığı aşikar. Fayda sağlamanın yanında bir de savaşçı oldular.


Tavuk suyu çorba hastalıklar ile nasıl savaşır?

tavuk

Tavuk suyu bildiğimiz bir savaş içine girmiyor tabii ki. Vücutta yer alan beyaz kan hücreleri ile bu savaş gerçekleşiyor. Beyaz kan hücreleri hasta olduğumuz zaman hastalık ile savaşmak için havayoluna yakın yerlere toplanıyor. Vücudumuzda havayoluna yakın yer de neresi? Ağızımız... Bu sebeptendir ki bu dönemde ağızda mukus üretimi ve öksürük artıyor. Hastalıktan öksürmenin yanında bir de iç savaştan öksürüyoruz özetle. Ağzımızın içi savaş alanıyken imdada kim yetişiyor? Tabii ki çorbalar... Meşhur hasta çorbaları. Ve aralarından en şifalısı ve savaşçısı tavuk suyu çorba! Hasta olduğumuzda tavuk suyu çorbası içindeki maddelerden dolayı beyaz kan hücrelerini etkiliyor ve ağızda fazla hareket etmesine engel oluyor. Böylece ağzımızın içindeki çetin savaş yerini daha sıcak ve yumuşak bir savaşa ve sonucunda da şifaya bırakıyor. :)

Ayrıca sırf biz değil bilim adamları da söylüyor. Sıcak besinler solunum yolunu açmada yardımcıymış. Bizden söylemesi bundan sonra diğer çorbaları bırakın tavuk suyu çorba için. Herkese şifa olsun. :)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html