Tatilini sonbahara saklayanlar için 5 öneri

2 dakika okuma süresi

Tatilini sonbahara saklayanlar için 5 öneri

İster gitmek için ister fikir edinmek için huzurlu bir tatil geçireceğinize garanti dediğimiz öneriler

Eylül ayıyla birlikte yazı geride bıraktık... Günlük tempo,okul,iş,trafik,stres ve yoğunluk İstanbul'u ele geçirecek yine...

Kiminiz tatilinizi yapıp monoton yaşantınıza geri döndü.

Kimi işinden gücünden tatile fırsat bulamadı ya da özellikle sonbahar tatilini tercih ediyor!

İster gitmek için ister fikir edinmek için huzurlu bir tatil geçireceğinize garanti dediğimiz öneriler;

Polonezköy:

polonezko

Özellikle sonbaharda öyle güzel olur ki! Temiz,ferah havası. Doğayla iç içe olması. Şehre yakınlığı ise bonusları! Uzun doğa yürüyüşleri yapabilir,at binebilirsiniz. Ayrıca doğanın tam ortasında ki otelleri ya da yemek yemek için 'kendin pişir kendi ye' tesisleri de mevcut.

Ağva:

ağva

Yine şehre yakın olmasına karşın doğallığından hiçbir şey kaybetmemiş bir yer. Ayrıca gerçek anlamda huzurlu tatilin adresi... Bisiklet kiralayabilir,doğayla iç içe olabilir,güzel manzaralarında bol fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca lezzetli yemekleri de damak tadınıza hitap edecektir.

Abant:

abant

Göl kenarına oturup kitap okuma keyfinden mi başlayalım? Beldeyi faytonla gezebileceğinizden mi?

Eşsiz güzellikte ki Abant sonbahar tatiliniz için en doğru tercihler arasında yer alıyor. Şehrin kalabalığını ardınızda bırakıp yeşil ve maviye doymak için mükemmel karar! Üstelik Bolu Dağı'na çıkarken yol üstünde çok fazla ızgara lokantası var. Mangal sucuk ve kırmızı şarabı özellikle öneririz.

Alaçatı:

alaç

Yaz aylarında yer bulamadığınız,kalabalıktan bunaldığınız bu belde sonbahar aylarında öyle huzur dolu ve sakin oluyor ki! Beldenin kendine has dokusunun tadına varabileceğiniz, yel değirmenleri,rüzgar güllerini fotoğraflayabileceğiniz sakin bir tatil yerine dönüyor. Üstelik zeytinyağlı ege yemeklerine de hayran kalacaksınız.

Assos:

HURRIYET SEYAHAT EKI ICIN CANAKKALE/DHA: ASSOS'TA LIMAN ICINDE TAS MIMARISIYLE ONE CIKAN OTELLER MUSTERILERINI BEKLIYOR. (FOTO: BURAK GEZEN / CANAKKALE, DHA)

Özellikle kentin tarihi dokusu sizi içine alacaktır! 3 bin yıldan söz ediyoruz çünkü... Behramkale'de Hüdavendigar Camii ve köprüsü Behramkala'de görülmesi gereken yerler arasında. Köyün içindeki pansiyon ya da oteller de konaklayabilirsiniz. Assos'ta sizi yine ege lezzetleri bekliyor...

Sizin sonbahar tatiliniz için tercihiniz neresi olurdu?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html