Tartışan Eşi Sakinleştirme

2 dakika okuma süresi

Tartışan Eşi Sakinleştirme

Tartışan eş nasıl sakinleşir? Daha İyi Yaşam olarak tartışan eşler nasıl sakinleştirilir hakkında araştırma yaptık ve bu sonuçlara vardık..

Hayat her zaman sakin geçmeyebilir. Bazen anlaşamaz tartışırsınız bu gayet normaldir. Hiç tartışma yaşamıyorsanız o zaman sıkıntı var demektir.

Eşinizle bir tartışma anında ilk yapmanız gereken şey önce kendinizi sonra eşinizi sakinleştirmeniz gerekir. Eşinizi sakinleştirmenizin formülü ise iletişiminizde gizli. Güzel ve yapıcı cümleler kurun.  Çoğu kişi doğru cümleler kursa da her tartışmada aynı sözcükleri vurgular. O zaman cümleleriniz amacına ulaşmaz. Bu konuda çok fazla bilginiz yoksa işte yapmanız gerekenler..

YAKINLIK OLUŞTURMAK

Aranızdaki tartışmayı yatıştırmak için yakınlık oluşturmanız gerekiyor.  Birbirinizi anlayıp sakince anlatmaya çalışın karşınızdakine. Birbirinize karşı uyumlu olmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Sorunsuz evliliğin formülü budur aslında. Uyumu yakalarsanız tartışacak çok şeyiniz kalmaz.

İlişkide tartışma durumunda karşılıklı acıyı durdurmaktır önemli olan. Yapılan araştırmalara göre ilişkide yaşanan acılar sevdiklerinizin yanında hafifliyor. Yani eşiniz elinizi ailenizden birinin yanında tutuyorsa daha etkili oluyor. Bu yakınlık kurmanın bir göstergesidir.

ÖNCE KENDİNİ YATIŞTIR

Tartışma sırasında kişi karşısındakini yatıştırmaya kalkmadan önce kendisini sakinleştirmesi gerekir. Böylece daha sağlıklı yol izlenmiş olur. Evlilik terapistlerine göre doğru tercih bu şekilde. Bunu başardığınız takdirde karşınızdakine yeterli derecede etki sağlar. Bunu sadece eşinizi yatıştırmak olarak algılamayın. Eşiniz yanınızda olmadığında ve ondan destek beklediğinizde kendinizi yatıştırmak için de bu önemli.

İLİŞKİDE İYİLEŞME EVRESİ

Bir ilişkide en önemli iyileşme belirtisi kişi duygularını açıkça belirtip karşısındakinden olumlu şekilde onay aldığında her şey yoluna giriyor. Diyelim ki kendinizi değersiz ve önemsiz buluyorsunuz ve bunu eşinize aktardınız ve eşiniz size öyle olmadığını belirtti bir şekilde. İşte bu noktada olumlu bir gelişme sağlanmış oluyor.

Aksi halde tartışma büyüyüp gider. Ancak değişimin ve iyileşmenin kalıcı olması için kişinin kendi kendini yatıştırması gereklidir. Yoksa bir yerde yine sıkıntı yaratır. Evlilik uzmanlarına göre çiftlerin birbirini yatıştırması tek taraflı kişinin kendini yatıştırmasından daha etkili. Eğer kişi bir sorun oluğunda sürekli kendi kendini sakinleştirme gereği duyuyorsa ortada çözülmesi gerek bir sorun var demektir.

Daha İyi Yaşam olarak her şeyin başında sevginizi, saygınızı kaybetmeyin. Bir tartışmanın ortasındayken konuyu büyütmek yerine empati kurarak çözmeye çalışın. Emin olun ikinizde sakinleşeceksiniz..

Nişan bozulursa hediyeler ve altınlar iade edilir mi?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html