Tarık Akan Hayata Gözlerini Yumdu!

2 dakika okuma süresi

Tarık Akan Hayata Gözlerini Yumdu!

Hababam yoklamasından bir kişi daha eksildi! Tarık Akan'ın ölümüyle ilgili ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Tarık Akan, 16 Eylül 2016 gecesi saat 01.00'da hayata gözlerini yumdu..

Oynadığı filmlerle 7'den 70'e herkesin hayran olduğu, bir baba, bir abi, bazen de Hababam'dan en deli dolu, yakışıklı, sınıfın gözdesi Damat Ferit, dün gece sevenlerini yasa boğdu. 

3 haftadır hastanede akciğer kanseri dolayısıyla tedavi gören Tarık Akan, hayata tutunamadı. 

Ölümünün ardından Tarık Akan'ın ağabeyi Turgut Üregül, şu açıklamalarda bulundu;

Bu açıklamanın üzerine Tarık Akan'ın oğlu Barış Zeki Üregül amcası Turgut Üregül'ün yaptığı açıklamaların üzerine şöyle bir açıklamada bulundu;

“Babam 3 haftadır hastanede tedavi görüyordu. Bodrum’dayım derken babam hastanedeydi. Orada sadece 1 hafta tatil için kaldı, hastalığı ağırlaştı ve yatış verdiler. Dün gece 1’de biz üç çocuğu başındayken vefat etti. Babam sadece biz ailesi için değil, tüm Türkiye için önemli biriydi. Şimdi yalan yanlış iddialar atan o şahıs (ağabeyi Turgut Üregül) şov amaçlı hastanenin önünde konuşuyor. Gerekli açıklamayı yapmak istedim çünkü bizim kaybımızdan reklam yapmaları çok can acıtıcı. ‘Cenaze kayıp’ demesi çok garip, biz şu an babamızın vefat işlemleriyle ilgilenirken aşağıda konuşma yapan kişinin yıllardır babamın olduğu yere bile yaklaşamaması herkesçe biliniyordu. Cenaze işlemlerini bugün gün içinde kararlaştırıp bilgi vereceğiz. Babamızı çok seviyoruz, sevenlerine de teşekkür ediyoruz”

Peki ölümüyle tüm Türkiye'yi yasa boğan Tarık Akan kimdir?

Asıl adı, Tarık Tahsin Üregül olan Tarık Akan, 13 Aralık 1949 yılında İstanbul’da bir abla ve bir ağabeyden sonra üçüncü çocuk olarak doğdu. Tarık Akan, bir dönem subay olan babası Yaşar Üregül’ün görevi nedeniyle Erzurum, Dumlupınar’da yaşadı. Babasının tayini üzere Kayseri’ye taşındılar ve ilkokulu da burada tamamladı. Babasının emekliliği üzerine İstanbul’a tekrar taşındı ve Bakırköy’e yerleşti. Bakırköy’e taşındıktan sonra ortaokul ve liseyi burada tamamladı. Liseyi bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne girdi ve burada makine mühendisliği bölümünü okudu.

Tarık Akan'dan geriye akıllara kazınan Hababam Sınıfı'nın Damat Ferit sahneleri kaldı..

Biz de Daha İyi Yaşam olarak Tarık Akan' a Allah'tan rahmet ve sevenlerine sabır diliyoruz..

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Ünlü Sanatçı Fatih Erkoç Kansere Yakalandı

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html