Tane Tane Pilav Yapmanın Sırrı

1 dakika okuma süresi

Tane Tane Pilav Yapmanın Sırrı

Pilav yapmayı çok istiyorsunuz ama pilavınız ya çok pişmiş ya da diş kıran cinsten mi? Üzülmeyin hanımlar tane pilavın sırrını açıklıyoruz..

Mutfakların vazgeçilmez lezzeti ve ana yemeklerin kankası olan pilavı tane tane yapmanın sırrını biliyor musunuz hanımlar? Bilmiyorsanız hemen not almanızı tavsiye ederiz! 

Pilavı tane tane pişirmek herkesin harcı değil. Her şeyinin orantılı olması gerekir ki tane tane olsun. Pilavın ne diri olanı ne de lapa olanını kimse sevmez. Lezzetli mi lezzetli pilav yapmanın maharetini birazdan öğreneceksiniz. İşte başlıyoruz!

Tane Tane Pilav Yapmanın Sırrı

Aynı pirinç olmasına özen gösterin

Tane tane pilav yapmanın sırrı her pilav yapınızda aynı pirinci kullanmanızdan geçer. Sürekli pirinç değiştirirseniz pilavın ayarını tutturamayabilirsiniz. Çünkü kimi pirinçler ince kimisi ince yapıda olduğundan pişme süreleri aynı olmaz.

Pirinçleri 1 saat sıcak suda bekletin

Pilavınızın tane tane olmasını istiyorsanız pirinçlerinizi sıcak suda bekletin. Böylece pirinçlerinizin nişastası akacağı için lapa olmayacak. Önceden ıslatacaksanız 1 bardak pirince 1,5 bardak su yeterli ancak ıslatmayacaksanız 2 bardak su koymalısınız.

Sadece sıvı yağ koymayın

Pilavınızın tane tane olmasını istiyorsanız pirinci kavururken sadece sıvı yağ değil tereyağı da eklemelisiniz. Ayrıca kavurma işlemini de güzel yapmanız gerekir.

Isı ayarını iyi yapmalısınız

Pilavınızı kavurduktan sonra suyunu eklediğinizde altını kısmalısınız. Aksi halde suyunu birden çeker ve pilavınız çiğ kalabilir. Kısık ateşte suyunu çeke çeke pişmesi gerekir.

Limon ve şeker eklemeyi unutmayın

Tane tane pilavın son sırrı ise pirinçleri kavururken 1-2 damla limon damlatmak ve bir küp şeker atmak. Bembeyaz ve tane tane pilavınız artık hazır! Afiyet olsun..

Sizin sırrınız nedir?

Tane Pilavın Püf Noktası

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html