Takma Tırnak Nasıl Takılır?

2 dakika okuma süresi

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Daha bakımlı eller için kullanabileceğiniz takma tırnak hakkında merak ettiğiniz her şey Daha İyi Yaşam'da!

Bakımlı tırnaklara sahip olmayı her kadın ister. Çünkü bakımlı tırnaklar, kadınların ellerini her daim zarif ve bakımlı gösterir. Bunun içinse sürekli manikür yaptırma ya da tırnak kenarlarından çıkan etleri toplama ihtiyacı hissedilir.

Ama biz; kadınların elleri sürekli suyun ve temizliği içinde olduğu için ne sürdüğümüz ojenin hayrını görebiliyoruz ne de yaptırdığımız manikür uzun süre dayanabiliyor! Belki bazılarımız komple tırnak yapısından bile hoşlanmıyor olabilir. İşte tam da bu noktada Daha İyi Yaşam olarak sizlere takma tırnak hakkında bilmeniz gereken he şeyi sunuyoruz! 

İşte takma tırnak kullanmanın yöntemleri!

Tırnak boyutunuza göre şekillendirin

Takma tırnaklar zaten bir çok kozmetik ürün satan mağazalarda hazır set halinde satışa sunuluyor. Yapmanız gereken bu setlerden bir tane edinmek ardından tırnaklarınızda herhangi bir oje ya da cila bulunmaması gerekiyor. Ayrıca takma tırnakları kendi tırnak boyutlarınıza göre şekil vermenizde önemli hususlardan. 

Yapıştıcının kuruması için 30 dakika bekleyin

Tırnaklara şekil verdikten sonra aldığınız setin içinde bulunan yapıştırıcıyı kullanarak şekil verdiğiniz tırnakları yapıştırabilirsiniz. Tırnaklarınızı yapıştırma işleminden sonra yaklaşık bir yarım saat kadar hiçbir şey yapmadan beklemenizi öneriyoruz. Çünkü takma tırnaklar ufak bir darbede bile yapışmadığı taktirde zarar görebilir ve düşebilir. Sürdükten sonra bozulan ojeleri yeniden sürmek gibi düşen takma tırnağı da yeniden takmakk pek keyifli olmacaktır. 

Protez tırnak daha uzun ömürlü

Sürekli kullanımda takma tırnak yerine protez tırnak kullanabilirsiniz. Çünkü onlar daha uzun ömürlüdür ve daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Sıcak su ile çıkartın

Takma tırnaklarınızı çıkarmak istediğiniz zaman aşırı sıcak olmayan bir suyun içinde ellerinizi yarım saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi uyguladığınızda çıkarmazsanız ise bir de aseton yöntemini kullanarak çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Özel günlerde kullanın

Takma tırnaklar bir sürü çeşitleri ise sizi cezbetse de süreklilikte günlük olarak kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz! Çok özel gün ve gecelerde rahatça kullanabilirsiniz ama kendi tırnaklarınıza sürekli yapıştırıcıyla başka bir tırnak yapıştırmanız kendi tırnaklarınıza zarar verecektir. Çünkü bu işlem tırnaklarınzın hava almasına engel olur.

Editörün Seçimi: Daha İyi Yaşam - Güzellik

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html