Takıntı dereceniz ne?

1 dakika okuma süresi

Takıntı dereceniz ne?

Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği maddelere göz atmaya ne dersiniz? Acaba siz takıntılı mısınız?

Titizlik,her şeyi önceden planlama, düzen deliliği,simetri hastalığı... Aslında o kadar da kötü şeyler sayılmazlar. Sadece dozunu bilmek önemli. Çünkü eğer işi abartırsanız kendinizi takıntılılar kategorisinde bulabilirsiniz!

Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği maddelere göz atmaya ne dersiniz? Acaba siz takıntılı mısınız?

 1. Yolda giderken çizgilere basmadan yürümek. Çoğumuz yapıyoruz değil mi? Hatta farkında olmadan,belki de bir oyun gibi. Takıntı insanlarda da yaygın olarak görülüyor... Bizden söylemesi!
 2. Yere düşen bir küçük kırıntı bile evin altını üstüne getirmeli temizliğe yol açıyorsa,sakin olup o süpürgeyi yerine bırakın! Sadece kırıntının düştüğü alanı temizlemeniz yeterli. En azından şimdilik :)
 3. Değişikliğe tahammülünüz yoksa... Hayatınızda meydana gelecek en küçük bir değişikliği bile kaldıramıyor bunu sorun haline getiriyorsanız dikkat edin. 1 haftalık tatile çıkmak,saçlarınızı biraz kestirmek,daha önce giymediğiniz bir rengi giymek dünyanın sonu olabilir mi? Tabi ki hayır!
 4. Yaşasın simetri! Bazıları için tamamen göz zevkiyle ilgili bir durum... Tabi ki haklısınız! Ama her yerde her gördüğünüz asimetrik objeyi düzeltmeye kalkarsanız, buna ömür yetmez bizce. Evinizde çok abartmamak şartıyla simetrik bir düzen belirleyin tabi ama asla takıntı haline getirmeyin...
 5. Not tutma alışkanlığı... Arabanızı park ettiğiniz yerden alışveriş listenize günlük işlerinizden hafta sonu programlarınıza kadar yaptığınız her şeyi not ediyorsanız takıntılı biri olmanıza ramak kalmış olabilir!

Hadi itiraf edin! Bu 5 maddeden hangisi ya da hangileri sizin içinde geçerli? 5te 3 bile "takıntılı mısınız?" sorusuna evet cevabı vermektir! Bizden söylemesi...

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html