Süt Arttıran Besinler Nelerdir?

2 dakika okuma süresi

Süt Arttıran Besinler Nelerdir?

Sütünüzün bebeğinize az geldiğini düşünüyorsanız anne sütünü arttıran besinler yazımızı okumalısınız!

Doğanın mucizesi olarak da bilinen anne sütü bebeğin gelişimi için oldukça faydalı. Bebeğin ihtiyacı olan tüm mineraller anne sütünden sağlanır. Ancak dönem dönem bazı olumsuzluklar karşısında sütü azalabiliyor. Peki ya anne sütünü arttıran besinler neler?

Anne Sütünü Arttıran Besinler

Bu olasılıklara karşın süt arttıran besinler nelerdir diye düşünürsek akla gelenlerin başında bol su tüketimi gelir. Süt artırımına yardımcı olan su ayrıca fazla kiloların atılmasına da yardımcı olur.

Demir açısından oldukça zengin olan yulaf da süt arttıran besinlerin başında gelir. Bilimsel araştırmalara göre ise arpa içerisinde bulunan polisakkaritlerin süt arttırmaya yardımcı olduğu görüldü.

süt

Fesleğen, emziren annelerin günlük beslenmelerinde sıkça tüketmesi gereken yeşilliklerin başında geliyor. C ve K vitamini açısından zengin olan fesleğenin strese bağlı olarak süt azalmalarının önüne geçtiği biliniyor. Bunun yanında dereotunun da süt artırımına yardımcı olan olduğu ve taze olarak tüketilmesi gerekiyor. 

Sarımsağın, bebeğin daha uzun süre süt emmesini sağladığı, aynı zamanda vücut için gerekli pek çok mineral ve vitamin bulundurduğu dolayısıyla, sütün kalitesini arttırdığı bilinmekte olup ayrıca oldukça sağlıklı ve besleyici bir besin.

süt

Süt arttıran besinler arasında ayrıca susam ve susam yağı da var. Emziren annelerin en büyük yardımcısı olan susam, içerisinde vücut için gerekli tüm yağları barındırdığı için, gün içerisinde 1-2 yemek kaşığı tüketmek süt artırımına yardımcı oluyor.

Süt arttıran besinler nelerdir sorusuna cevap olarak çayları da örnek verebiliriz. Özellikle rezene çayının süt arttırmaya yardımcı olduğu biliniyor. Fitoöstrojen açısından oldukça zengin olan rezene süt kanallarının gelişimini de olumlu yönde etkiliyor. Ayrıca rezenenin sindirime yardımcı olarak hazımsızlığa iyi geldiği biliniyor. Gün içerisinde 2-3 fincan rezeneden fazla tüketilmemesi gerekiyor. Ayrıca aşırıya kaçmamakla birlikte ceviz ve badem tüketimi de süt arttırmaya yardımcı besinler arasında yer alıyor.

Sütünüzün bebeğinize yeterli olması için "Anne Sütünü Artırıcı Basit Formüller" yazımızı okumanızı öneririz.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html